Ze złamanym palcem Jon Jones 27 sekund od prawdopodobnej utraty mistrzowskiego pasa

28 Kwiecień 2013
Ze złamanym palcem Jon Jones 27 sekund od prawdopodobnej utraty mistrzowskiego pasa

Tak wyglądał palec niekwestionowanego mistrza wagi półciężkiej – Jona Jonesa, który w imponującym stylu pokonał Chaela Sonnena na UFC 159. Okazuje się, że choć zadanie wykonane to jednak młody czempion mógł być o włos od utraty pasa a powodem byłby złamany duży palec u nogi o który zapytał jeden z reporterów na konferencji prasowej po gali. Na początku Jon nie zgodził się z tą opinią:

Niekoniecznie zgadzam się z tym stwierdzeniem, że Chael wygrałby przez TKO. Moi trenerzy nie pozwoliliby mi tak po prostu się poddać. Myślisz o ludziach, o żołnierzach, którzy tak wiele przechodzą i bardzo ich szanuję bo to prawdziwi wojownicy. Nie mógłbym tak po prostu usiąść z powodu wykręconego palca. Moi trenerzy również by na to nie pozwolili. jeden z nich na pewno próbowałby go nastawić i wysłać mnie z powrotem.

Co Dana White natychmiast zbił stwierdzeniem w kierunku reportera, który zadał to pytanie:

Pewnie masz rację, bo Jon nie byłby w stanie wrócić do walki, ponieważ lekarze zatrzymaliby pojedynek. Jego kość wystawała z palca.

Choć sytuacja przerodziła się w delikatną przepychankę słowną Jones vs. Dana, to prezydent UFC szybko ją uciął:

Uwierz mi Jon. Oni by ją przerwali… w ciągu sekundy. To po prostu fakt.

A tak wygląda zoperowany palec Jona Jonesa w dniu dzisiejszym po operacji.

Komentarze

 • midern

  Może dacie jakiś urywek filmu, lub gifa gdzie zobaczymy w jaki sposób JBJ nabawił się tej kontuzji? Bo nie pamietam tego momentu u walce..

 • Dudek
 • gonzo

  Wystająca kość – to by tłumaczyło jego ksywę „Bones”.

 • Pietrrokov

  Ja dopiero teraz obejrzałem walkę i faktycznie palec był niesamowicie złamany. Aż mnie ciarki przeszły. Nie chciałbym nabawić się takiej kontuzji!

 • dostojny100

  Taka łamliwośc kosci to będzie efekt uboczny zrzucania wagi.

>><<
ZamknijX