Zmarł Apidet Sithiran – jedna z największych legend Muay Thai

autor:
05 Kwiecień 2013
Zmarł Apidet Sithiran – jedna z największych legend Muay Thai

Wczoraj, 4 kwietnia, zmarł jeden z najwybitniejszych zawodników Muay Thai w historii. Po wieloletniej walce z nowotworem odszedł Apidet Sithiran. Miał 72 lata.

Po wieloletniej walce z nowotworem płuc zmarł jeden z najlepszych zawodników w historii Muay Thai. Apidet Sithiran, znany pod prawdziwym nazwiskiem jako Narong Songmanee, przez całą swoją karierę określany był jako „Kicker of Bang Nokkawek”. Przydomek ten zawdzięcza sobie dzięki bardzo silnym kopnięciom – nie tylko technikami high. Jego największym atutem były niskie kopnięcia – wiele walk kończył właśnie przez rozbijanie przedniej nogi swoich rywali. Wielokrotnie zdarzało się, że ciężko było znaleźć dla niego odpowiedniego przeciwnika – wszystko przez, a może dzięki, jego niesamowitym umiejętnościom uderzania.

Apidet Sithiran walczył w kategorii półśredniej. Był mistrzem dwóch największych stadionów w Tajlandii – Lumpinee oraz Rajdamnoen. Po zakończeniu kariery zawodniczej był ceniony trenerem, który przez wiele lat uczył sztuki Muay Thai w obozie Fairtex.

Poniżej możecie obejrzeć i ocenić jego umiejętności :


Komentarze