ForMMA Fight Seminar 2: „Andrzej Kościelski i Maciej Skupiński”

07 maj 2013
0
ForMMA Fight Seminar 2: „Andrzej Kościelski i Maciej Skupiński”

Po pierwszej części seminarium ForMMA Fight Seminar, czas na kolejny krok, czego rezultatem jest druga edycja seminarium. W pierwszej prym wiedli Damian Janikowski (zapasy) i Mariusz Cieśliński (muay thai) a teraz głównymi prowadzącymi będą Andrzej Kościelski (zapasy) i Maciej Skupiński (muay thai).

Informacja od organizatora:

Andrzej Kościelski to utytułowany zapaśnik stylu wolnego, założyciel i główny trener ANKOS Zapasy Poznań, czołowego klubu w Polsce specjalizującego w MMA pod kątem wykorzystania technik zapaśniczych. Wychowankami ANKOSU są m.in. Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot, zawodnicy KSW. Do Poznania, przed poważniejszymi galami zjeżdżają na przygotowania prawie wszyscy czołowi zawodnicy MMA z Polski jak chociażby Michał Materla, Karol Bedorf, Marcin Pionke, Rafał Moks czy ostatnio Anzor Azhiev.

Maciek Skupiński jest pierwszym Polakiem, który został Mistrzem Świata w Muay Thai (2003 rok). To jeden z prekursorów tej dyscypliny sportowej w Polsce. Założyciel i główny trener legendarnego, warszawskiego klubu Muay Thai – SERAFIN, w którym swoje kariery zaczynali m.in. Marian Baryła, Rafał Lorenc czy Mateusz Kopiec.

Wybitny warsztat trenerski w tym przypadku jest nieoceniony, każdy kto choć trochę interesuje się sportami walki, zna możliwości i podejście do tematu obu trenerów.

W programie seminarium są pozycje, które wcześniej rzadko kiedy były w ogóle poruszane na podobnych eventach a są szczególnie przydatne w walce w klatce. Maciek Skupiński skoncentruje się na wykorzystaniu łokci z Muay Thai w MMA, pokaże m.in. jak prawidłowo układa się ramię przy uderzaniu łokciem , różne kombinacje oraz sposoby na skontrowanie łokciem przy próbach sprowadzania . Andrzej Kościelski z kolei zapowiada przyłożenie dużej wagi na techniki zapaśnicze przy siatce czyli obrona i atak w klinczu pod klatką.

Tak jak na poprzednim seminarium we Wrocławiu, tak i teraz oprócz warsztatów trenerskich będzie również wykład teoretyczny. Tematem na ostatnim seminarium była „Suplementacja i odżywianie w sportach walki”, którą poprowadzili specjaliści z firmy TREC i BODY-ZONE. Obecnym tematem, który również powinien zainteresować wszystkich, którzy sami uprawiają sport, będzie „Taiping medyczny i sportowy jako zdrowy i dozwolony doping w sportach walki”. Bardzo popularne ostatnio i skuteczne tejpowanie to jeszcze przez wiele osób uprawiających sporty walki temat nie odkryty. Na naszym seminarium w przystępny sposób postaramy się go wszystkim przybliżyć. Oprócz teorii odbędzie się pokaz zakładania tejpów przy najczęściej zdarzających się kontuzjach w sportach walki. Wykład i prezentację poprowadzi fizjoterapeuta i rehabilitant sportowy – Marek Rybak.

Całość seminarium tak jak na poprzedniej edycji będzie filmowana. Po seminarium zmontowany zostanie z tego kolejny highlight a także poprzez zaprzyjaźnione portale branżowe, wywiady i prezentacje, będą systematycznie udostępniane.

HARMONOGRAM SEMINARIUM:
10:00 – 12:00 TECHNIKI MUAY THAI przydatne w MMA (m.in. wykorzystanie łokci z Muay Thai w MMA) – prowadzący Maciek Skupiński (Mistrz Świata w MUAY THAI, trener SERAFIN Warszawa))
12:00 – 12:45 „Taiping medyczny i sportowy jako zdrowy i dozwolony doping w sportach walki” – wykład i prezentacja – Marek Rybak (fizjoterapeuta i rehabilitant sportowy)
12:45 – 13:30 PRZERWA
13:30 – 15:30 TECHNIKI ZAPAŚNICZE przydatne w MMA (m.im. obrona i atak w klinczu pod klatką) – prowadzący Andrzej Kościelski (trener ANKOS Zapasy Poznań)
15:30 – 16:00 DOSKONALENIE TECHNIK – wolna mata

Całościowy koszt uczestnictwa w seminarium wynosi 80 zł (ilość miejsc ograniczona!)

Istnieje też możliwość wejścia jako bierny widz za 10 zł co nie uprawnia jednak do czynnego uczestnictwa w seminarium.

Informacje i zapisy:
tel.: 512 899 175
mail: biuro@formma.pl

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Na koniec krótki zwiastun seminarium.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x