Anthony Pettis jednak chce Hendersona zamiast Aldo

18 Czerwiec 2013
Anthony Pettis jednak chce Hendersona zamiast Aldo

Niedoszły pretendent do pasa wagi lekkiej Anthony Pettis (16-2), niedawno zapragnął zmienić się w pretendenta kategorii piórkowej w walce z Jose Aldo (22-1), ale po kontuzji kolana niespodziewanie zmienia zdanie i zapragnął ponownie miana nr 1 do tytułu mistrzowskiego wagi 155 funtów.

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy, że „Showtime” musiał wycofać się z walki marzeń z Brazylijczykiem na UFC 163, ale w międzyczasie Amerykanin nie tracił ani chwili, snując zaskakujące plany na powrót po rehabilitacji, która niebawem go czeka:

Mogę być w 100% gotowy na walkę z Bensonem Hendersonem w Milwaukee. Z całym szacunkiem do T. J. Granta, Milwaukee to moje miasto a walka z Bensonem jest tą, na którą czekają wszyscy od lat.

W odpowiedzi na te słowa, Dana White odpowiedział, że zdanie terapeuty Anthony’ego nie ma dla niego większego znaczenia i liczy się przede wszystkim z tym, co powiedział sprawdzony lekarz a ten jasno określił, że chodzi tu o termin minimum sześciu tygodni.

Mimo historii z Pettisem, do jego słów ustosunkował się obecny mistrz dywizji lekkiej Benson Henderson (19-2), który jeszcze za czasów WEC utracił pas na rzecz Anthony’ego:

Tak jak zawsze mówiłem, nie dbam o to z kim walczę lub kiedy z nimi walczę. Zamierzam zrobićto co zawsze robię, czyli kontynuuję treningi żeby być najlepszym na świecie. Będę po prostu walczył i pozwolę innym martwić się o to co mają powiedzieć, żeby utorować sobie drogę do walki.

Odpowiedź co prawda celna, ale na szczęście „Showtime” zawsze pokazuje więcej niż mówi.

Komentarze

  • Pako

    tu już Pettis troche miesza…… on po prostu chce pas 😀 nie ważne kogo,ale mi pasuje jak odbierze ten pas Bensonowi :):):) z Aldo mógł by dostać wpiernicz….

  • PawelMMA

    i po co to skakanie po kategoriach? wiadomo ze zasluguje na ts w lekkiej to po co pchal sie do piórkowej?