Anthony Pettis kontuzjowany, Korean Zombie w zastępstwie z Jose Aldo na UFC 163

15 Czerwiec 2013
Anthony Pettis kontuzjowany, Korean Zombie w zastępstwie z Jose Aldo na UFC 163

Jeden z najbardziej ekscytujących pojedynków kolejnych tygodni, nie jest już tak ekscytujący, ponieważ jak to mówią: „Do tanga trzeba dwojga”. Z powodu kontuzji kolana, Anthony Pettis (16-2) wypadł z pojedynku z Jose Aldo (22-1), przewidzianego na walkę wieczoru UFC 163. Organizacja ma już na szczęście zastępcę.

To Chan Sung Jung (13-3), znany bardziej jako „Korean Zombie”. Koreańczyk miał co prawda walczyć na UFC 162 z Ricardo Lamas, niemniej UFC postanowiło ostatecznie inaczej. Poproszony o komentarz lamas, nie udzielił odpowiedzi w tej sprawie.

Dla Pettisa miał być to nowy rodzaj testu, po tym jak przyzwyczajony do występów w kategorii lekkiej, zobowiązał się zejść na moment do wagi piórkowej. Zdecydowanie pojedynek zdobywcy wielu nagród za poddania, nokauty i walkę roku, byłby znacznie bardziej oczekiwany niż wystep Aldo z Koreańczykiem, ale wciąż możemy spodziewać się pokazu sztucznych ogni w oktagonie. Na swoim twitterze Anthony zostawił swoim fanom wiadomość:

Kontuzje są częścią sportu. Małe rozdarcie w łękotce. Byłem tak bardzo przygotowany do tej walki, to mnie nie powstrzyma! Wkrótce powrócę.

Oto jak wygląda obecna rozpiska UFC 163:
Jose Aldo vs. Chan Sung Jung (o tytuł kat.piórkowej)
Phil Davis vs. Lyoto Machida
Josh Koscheck vs. Demian Maia
Cezar Ferreira vs. Clint Hester
Vinny Magalhaes vs. Anthony Perosh
Sheila Gaff vs. Amanda Nunes
Neil Magny vs. Sergio Moraes
Thales Leites vs. Tom Watson
Josh Clopton vs. Rani Yahya
Robert Drysdale vs. Ednaldo Oliveira
Ian McCall vs. Iliarde Santos
John Lineker vs. Phil Harris
Viscardi Andrade vs. Bristol Marunde

Komentarze

 • BoFRanK

  wielka szkoda, na szczęście tym razem UFC dało dobre zastępstwo i szczerzę na tę walkę miałem ochotę od twistera KZ. Tylko pytanie czy ta walka zejdzie na glebę

 • IronMike

  O_OJa pierdole … Nie ! Facepalm

 • Georges St-Pierre

  Wielka szkoda, a tak się jarałem tą walka.

 • Pako

  Kurwaaaa nieeeee!!!!!Facepalm totalna załamka……..

 • BoFRanK

  A jeszcze co do walki Aldo Pettis myślę że jest ona do zrealizowania w LW po zdobyciu pasa przez Antka bo uważam że po walce Henderson vs Melendez pluł sobie w brodę że jednak zgodził się zejść niżej bo imo ma większe szanse z Bensonem niż Aldo

 • Pako

  też uważam że Anthony obił by Bensona,ale mi się wydaje że nawet jeśli Pettis przegra to i tak dostanie szansę walki o pas w LW,może nie od razu,lecz to będzie możliwe….