[UPDATE] Chael Sonnen za kontuzjowanego Minotoro Nogueirę w pojedynku z Shogunem na UFC 161

04 Czerwiec 2013
[UPDATE] Chael Sonnen za kontuzjowanego Minotoro Nogueirę w pojedynku z Shogunem na UFC 161

Wg brazylijskiego sportv.globo.com Chael Sonnen raz jeszcze ratuje dzień, przyjmując na ostatnią chwilę zastępstwo za kontuzjowanego uczestnika zbliżającej się gali UFC. Chodzi oczywiście o niezdolnego do walki Rogerio Nogueirę, który wypadł z rewanżu z Shogunem z powodu kontuzji pleców.

Choć ZUFFA nie potwierdziła jeszcze oficjalnie powyższej informacji, wydaje się niemal pewne, że zobaczymy „Gangstera z Oregonu” w oktagonie podczas UFC 161, które będzie miało miejsce wg planu za niecałe dwa tygodnie, w kanadyjskim Winnipeg. Od czasu drugiej przegranej z Andersonem Silvą, Chael przeszedł kategorię wagową wyżej, gdzie zawalczył z Jonem Jonesem. Amerykanin jest więc aktualnie po dwóch przegranych z rzędu, gdzie obie porażki były pojedynkami o mistrzowski pas.

Kilka tygodni wcześniej, z tej samej gali wycofał się Renan Barao, który również nabawił się kontuzji. Wydaje się więc, że Sonnen rzeczywiście uratował kolejną galę od medialnej porażki, nawet jeżeli jego samego może to kosztować kolejną przegraną.

UPDATE: Walka Sonnen vs. Rua odwołana z UFC 161 i przesunięta na sierpniowy termin UFC on FOX Sport 1. Powodem odwołania pojedynku są problemy wizowe… Chaela, który ma problem aby wjechać do Kanady. Walką wieczoru UFC 161 zostaje Ryan Jimmo vs. Igor Pokrajac.

Komentarze

 • Blade

  Chael to wygra, latwo

 • Eksporter Zla

  Gdyby to były czasy pride, postawił bym w ciemno na shoguna, ale teraz?? Zresztą raz się żyje, symbolicznego piątaka na niego postawię, a nóż sonnen skupi się na gatce przed walką a nie na treningach…

 • IronMike

  Rua to na dzien dzisiejszy cien samego siebie. Urazy. zblazowanie zrobily swoje. Sonnen odbije sie po porazkach

 • inTGrity

  Szkoda, UFC 161 się powoli wykrusza

 • Oczekk

  Jak to odwołana, czyli w ogóle nie będzie walczył Szogun?

 • IronMike

  Zdjęli Szoguna bo nie było dla niego dobrego zastepstwa , nie chcieli mu dawac bezsensownie jakiekos leszcza

 • Pako

  no szkoda,do Shoguna to mam wielki Respect i chciałbym aby skopał dupsko Chaelowi,lecz będzię ciężko….

 • nitro

  Ja nie wiem co taki Czil może mu zrobić? Shogun by KO

 • kamerling

  Czil może go obalać i kontrolować z góry – uderzać i starać się nie wpaść w poddanie. Tak mi się wydaje, że ta walka będzie tak wyglądać.

  Sonnen by unanimous decision. 

 • Pako

  Kamerling ma rację,IMO tak samo przewiduje tę walkę,choć po cichu liczę że może Shogunowi uda sie go jakoś poddaćLaughing