Kendall Grove po KSW 23 – wywiad

10 Czerwiec 2013

Zawiedziony, choć zawsze w humorze. Tak można opisać samopoczucie Kendalla Grove (17-13-1NC) po sobotniej walce z Michałem Materlą (19-3) na KSW 23. O niedoszłym planie, przebiegu walki, sędziowaniu i wielu innych sprawach, usłyszycie w poniższym wywiadzie.

Tłumaczenie dzięki uprzejmości użytkownika Tomas:

Wojciech Mrozowski: Wyglądasz dość dobrze po rozczarowującej porażce. Jak się czujesz?
Kendall Grove: Cóż można poradzić. Czuję się dobrze. Jeden sędzia podszedł do mnie i powiedział, że według niego wygrałem 2 rundy i nie powinno być dogrywki. Gdy wyszedłem obejrzeć walkę Mameda to również kibice mnie chwalili, uważali że wygrałem. Nie wygrałem ale przynajmniej ludzie wiedzą kto był zwycięzcą w tej walce. Szacunek dla niego. Ja mogę się jedynie starać o rewanż.

WM: To ty pierwszy zaatakowałeś ale on kontrolował środek ringu. Jaką miałeś taktykę na tą walkę?
KG: Chciałem ustawić przebieg walki prostymi. Te proste wchodziły i pozwalały mi wyprowadzać różne kombinacje np. podbródkowe i sierpy. Robiłem dużo uników, uników i lewych sierpowych, nad tym pracowałem. Jednak on ma dobrą szczękę albo ja za słabo biję. Trochę go pokiereszowałem. Jestem dumny z tego co zaprezentowałem, ale niezadowolony z wyniku walki. Nigdy nie zostawiaj wyniku w rękach sędziów.

WM: Była taka sytuacja że wyprowadziłeś 3 proste a on zrobił taki ruch ręką. Pomyślałeś że jest sfrustrowany?
KG: Tak pokazywał coś ręką. Kiedy trafisz kogoś kombinacją ciosów a ktoś się uśmiecha to wtedy wiadomo że odczuł te ciosy. On się uśmiechał, ale to chyba była odpowiedź na reakcje tłumu który się ożywiał gdy go trafiałem. Sprałem go i porozcinałem ale nie mogłem wyrwać tego zwycięstwa. Szacunek dla niego ale większość trzeciej i całą czwartą rundę spędził leżąc na mnie. Zrzuciłem go z siebie, kopnąłem z dołu i upadł. Chciałem wstać ale on był zbyt śliski od potu i krwi. To jednak tylko głupia wymówka. Mam nadzieję że dostanę ten rewanż.

WM: Co możesz powiedzieć o Michale po walce?
KG: Jest dobry ale oczywiście uważam że jestem lepszy od niego. Uważam że wygrałem. Michał jest twardy. Zastosowałem swoją taktykę, użyłem swojego zasięgu. Wiedziałem że będzie próbował mnie trafić jakimś mocnym ciosem. Unikałem krótkiego dystansu. Michał ma mocny prawy zamachowy, próbował również trafiać w tułów, ale jestem dobrze przygotowany na takie ciosy. Miałem nadzieję że będzie celował w tułów i odsłoni głowę. Trafił mnie parę razy, ale nie było to nic poważnego. Mój trener mówił mi żebym trzymał się tych prostych i robił uniki. Myślałem, że wygrałem, nie udało się. Chrzanić to. Następnym razem się uda.

WM: Czy jesteś otwarty na propozycję walki z Melvinem?
KG: Będę walczył z każdym kogo mi zaproponują. Naprawdę uważam że zasługuję na rewanż. Mogę walczyć z Melvinem, ale najpierw chcę rewanżu z Michałem. Dziękuję polskim kibicom.

Komentarze