Komisja Stanowa daje zezwolenie dla tych, którzy już stosują TRT, ale nie wydaje pozwoleń dla nowych fighterów

18 Czerwiec 2013
Komisja Stanowa daje zezwolenie dla tych, którzy już stosują TRT, ale nie wydaje pozwoleń dla nowych fighterów

Temat dość hucznie przewija się w mediach od dobrego tygodnia lub półtorej, ale z natłoku obowiązków, nie byliśmy w stanie o tym wspomnieć. W szeregach Komisji Stanowej NSAC doszło do zaskakującego precedensu. Zarząd postanowił kontynuować przyzwolenie dla tych zawodników, którzy już używają kuracji TRT, ale nie wydaje już pozwoleń dla nowej rzeszy fighterów. Mamy więc równych i równiejszych.

Przedstawiciel Komisji Andy Foster, powiedział:

Nie zamierzam mówić NIE dla tych, którzy już wcześniej otrzymali pozwolenie na jego używanie, ale nikt nowy już go nie otrzyma.

Wyjątek będzie stanowiła grupa tych fighterów, u których stwierdzi się nieodwracalny i organiczny hipogondyzm, czyli niedobór hormonu testosteronu. Do dziś, wśród elity zawodników jest przynajmniej osiem osób, które mają udokumentowane przypadki użycia kuracji TRT, m. in. Chael Sonnen, Vitor Belfort, Dan Henderson, Quinton Jackson i inni.

Każdy z aplikantów musiał przedstawić wcześniej stosowne dokumenty, uzasadniające jego użycie. Dodatkowo, fighterzy ci muszą przejść dokładne badania monitorujące poziom testosteronu przed, w trakcie i po walce.

Komentarze

 • kerimm85

  haha a to dobre

 • kamerling

  Chora sytuacja. Jak widać są równi i równiejsi

  Samo TRT jak dla mnie porąbane i to dość mocno.

 • Pako

  dziwne zagranie w ogole…..i co myślą że sprawa ucichnie?? Laughing

 • PawelMMA

  alistar jest załamany 🙂 specjalnie obniżał poziom a tu taka niespodzianka

 • kamerling

  No właśnie – Alistar. Będzie miał cholernie ciężko w takim przypadku…

 • Pako

  jeśli chodzi o Aliego to nawet i bez tego zezwolenia Komisja bardzo długo będzie go obserwować i robić mu dodatkowe testy,więc i tak pewnie się nie załamał…..