Melvin Manhoef po KSW 23 – wywiad

09 Czerwiec 2013

Z Melvinem Manhoefem spotkaliśmy się oko w oko chwilę po gali, przy okazji „after party”. O tym co poszło źle i jaki był plan na walkę, Melvin opowiedział, przy okazji poruszając zaskakującą kwestię nieregulaminowych rękawic w których Mamed Khalidov najwyraźniej zamierzał wyjść do pojedynku z Holendrem.

Tłumaczenie dzięki uprzejmości użytkownika Tomas:

Mrozowski Wojciech: Melvin niestety przegrałeś. Jak to było z tą gilotyną? Złapał cię gdy stałeś i zmusiłeś go do zejścia w parter. Wtedy musiałeś odklepać. To dlatego że była tak dobrze zapięta?
Melvin Manhoef: Sam nie wiem. Gdy zeszliśmy do parteru zacząłem panikować. Zablokował mi głowę, nie miałem wyjścia.

WM: Zaskoczyło cię to, że to on pierwszy cię zaatakował?
MM: Tak ale pierwsze minuty to rozpoznanie. Chciałem go wyczuć, zobaczyć jak szybko kopie obrotówką. Czekałem bo miałem swoją taktykę. Nie sprawdziła się.

WM: Na konferencji po walce powiedziałeś że chcesz walczyć o pas. To dlatego że wiedziałeś że Michał dwa razy walczył
z zawodnikami których pokonał Mamed?
MM: Tak. Poza tym ja i Mamed nie mogliśmy walczyć o pas. Jeśli wygram z Materlą to dostanę rewanż z Mamedem.
Wiedziałem że Mamed nie będzie walczyć ze mną w stójce. Wyprowadził dwa kopnięcia, ja jedno plus cios pięścią. Wtedy zaczął szukać obalenia.

WM: Słyszałem że był jakiś problem z rękawicami Mameda. Wiesz coś o tym?
MM: Tak. Miał stare rękawice w których trenował więc musiał je zmienić.

WM: Jakie są twoje dalsze plany?
MM: Muszę obejrzeć walkę, zobaczyć co poszło nie tak. Nie trenowałem intensywnie obrony akurat przed gilotyną. Myślałem, że zaatakuje np. nogę. Właśnie pod to trenowaliśmy, jednak on założył gilotynę. Gdy wrócę do domu obejrzymy walkę i zobaczymy co można poprawić bo jestem zawiedziony.

WM: Jaka była dokładnie taktyka na Mameda?
MM: Chciałem wywrzeć na nim presję.

WM: Dziękuję i powodzenia następnym razem.

Komentarze

 • Tomas

  WM: Melvin niestety przegrałeś. Jak to było z tą gilotyną? Złapał cię gdy stałeś i zmusiłeś go do zejścia w parter. Wtedy
  musiałeś odklepać. To dlatego że była tak dobrze zapięta?
  MM: Sam nie wiem. Gdy zeszliśmy do parteru zacząłem panikować. Zablokował mi głowę, nie miałem wyjścia.
  WM: Zaskoczyło cię to, że to on pierwszy cię zaatakował?
  MM: Tak ale pierwsze minuty to rozpoznanie. Chciałem go wyczuć, zobaczyć jak szybko kopie obrotówką. Czekałem bo miałem
  swoją taktykę. Nie sprawdziła się.
  WM: Na konferencji po walce powiedziałeś że chcesz walczyć o pas. To dlatego że wiedziałeś że Michał dwa razy walczył
  z zawodnikami których pokonał Mamed?
  MM: Tak. Poza tym ja i Mamed nie mogliśmy walczyć o pas. Jeśli wygram z Materlą to dostanę rewanż z Mamedem.
  Wiedziałem że Mamed nie będzie walczyć ze mną w stójce. Wyprowadził dwa kopnięcia, ja jedno plus cios pięścią. Wtedy zaczął
  szukać obalenia.
  WM: Słyszałem że był jakiś problem z rękawicami Mameda. Wiesz coś o tym?
  MM: Tak. Miał stare rękawice w których trenował więc musiał je zmienić.
  WM: Jakie są twoje dalsze plany?
  MM: Muszę obejrzeć walkę, zobaczyć co poszło nie tak. Nie trenowałem intensywnie obrony akurat przed gilotyną. Myślałem że
  zaatakuje np. nogę. Właśnie pod to trenowaliśmy, jednak on założył gilotynę. Gdy wrócę do domu obejrzymy walkę i zobaczymy
  co można poprawić bo jestem zawiedziony.
  WM: Jaka była dokładnie taktyka na Mameda?
  MM: Chciałem wywrzeć na nim presję.
  WM: Dziękuję i powodzenia następnym razem.

 • Pako

  pierdolenie teraz bo przegrał,walczyli w stójce ze 2 minuty.a juz nie pamięta jak rozbijał przeciwników w kilka sekund?dlaczego teraz tego nie spróbował?czyżby presja?a może liczył na to że Mamed pójdzie po samobójstwo i będzie walczył wszystkie rundy w stójce, tylko dlatego że Melvin nie ma parteru,panie Melvin to jest MMA a nie K1 więc miełeś swoje 2 minuty w stójce i nie wykorzystałeś tego więc możesz mieć pretensję do Siebie….

  PS: a walki Melvin vs Michał to bym nie chciał oglądać,mam dosyć oglądania obitków po Mamedzie w walkach o pas z Michałem!!!

  Michał też chce tworzyć swój kawałek historii a nie być kreowany w cieniu Mameda………

 • piotrek

  No niestety jak nie chce walczyć z Mamedem to musi dostawać ogryzki po nim. Coś za coś, niestety dla niego a stety dla mnie ponieważ chciałbym zobaczyć Michała jak przegrywa z Melvinem 🙂

 • ArmbarKillah

  Ehh, szykował się na leglocki ? Przecież na Mameda nie da się wymyśleć taktyki, jak on sobie poradzi w każdej sytuacji i umie wyciągać każdą technikę, a nie że ma jedną ulubioną…

 • kamerling

  Jak dla mnie to będzie ciekawe, bo z tego co wiem – to Manhoef ma w kontrakcie zapisane, że niezależnie od wyniku walki z Khalidovem, ma zapewnioną walkę o pas z mistrzem wagi średniej. ROFL No a jak wiemy, Michałowi bardzo się takie traktowanie nie podoba i chyba sam Martin mówił, że chyba do takiej walki nie dojdzie. No zobaczymy jak to się potoczy.

 • Pako

  podobno Kendall miał być ostatnim obitkiem po Mamedzie dla Michała,a czy Melvin będzie kolejny? to zobaczymy,lecz takie traktowanie Championa to żenada,przegrasz z Mamedem to dostajesz walke o pas :D:D

 • kamerling

  Tu macie wywiad Michała z GNP, gdzie się wypowiada m.in o tym pomyśle zestawienia go z Manhoefem.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pshVznqnIvc

  02:30

 • Suriname

  Melvin super gość ciesze się, że będzie walczył w Polsce, ale ta walka z Materlą mnie wkurwia, bo przez to, że Michał dostaje zawodników po Mamedzie sprawia, że pas mistrzowski Michała jest bezwartościowy. Może to kara na Michale za to, że nie chce walczyć z Mamedem. Nie chcesz walczyć bedziesz dostawał ogryzki po mamedzie tak to odbieram 😀 Moim zdaniem dobrze, że Michał więcej będzie się bił za granicą niż w KSW, bo to mu otworzy drogę do UFC. A miałem jeszcze coś napisać. Mam nadzieje że Melvin będzie walczył z Kendallem i go rozniesie to ludzie w Polsce zobaczą jego szaloną stójkę i będą wiedzieli, że Manhoef to król nokautów.

 • Pako

  @Suriname- spokojnie Manhoef ma kontrakt na 4 walki,więc jeszcze 3 razy go zobaczymy na KSW Yahoo

 • Modeep

  Ja jednak chciałbym zobaczyć walkę melvina z materlą, myślę że w 2 rundzie materla by padł. Melvin napierdzielałby go jak mokre żyto;)

 • Pako

  Modeep- a dlaczego nie napierdalal Mameda w taki sposób??

 • Modeep

  W drugim starciu z Mamedem pokaże na co go stać. Zobaczysz że mu nie odpuści. A co do Materli to nie porównujmy go do Mameda bo to nie ta liga, a jego wyśmiewanie się z Melvina wyjaśni się na ringu. Chciałbym to bardzo zobaczyć;)

 • kamerling

  @Pako – teoretycznie. Wczoraj na videokonfie z Martinem, Melvin mało co kariery nie zakończył podczas rozmowy telefonicznej z Lewandowskim. Ja uważam, że jeszcze raz MOŻE się uda zachęcić Manhoefa do udziału w gali KSW.

 • Pako

  @Kamerling- poważnie? a co się stało??

 • Modeep

  Najpierw dajmy szansę Melvinowi zawalczyć z Materlą o pas. To będzie piękne.

 • kamerling

  @Pako – podczas videokonfy z Martinem był roztrząsany wątek m.in tego dziwnego catchweightu. I współwłaściciel KSW "na żywo" zadzwonił do Melvina by ową kwestię wyjaśnić. No i powiedział jak to było. Powiedział też, że walkę z Mamedem spierdolił po całości i że nie wie, czy będzie jeszcze walczył. Skończyło się na tym, że Martin powiedział coś w stylu "I'll call you later".

  @Modeep – na 99% IMO takiej walki nie będzie. Patrz co pisałem do Pako – pierwsza rzecz. Druga rzecz, nawet jakby jeszcze chciał wrócić na KSW, to znowu Michał nie będzie chciał walczyć z kolejnym 'odpadkiem po Mamedzie'. Nawet nie wiem, czy sam Martin nie powiedział, że do takiej walki nie dojdzie.

 • Pako

  pewnie że nie ma co liczyć na walke Melvin vs Materla,już bym wolał zobaczyć rewanż z Kendallem….ale dzieks Kamerling,nie wiedziałem o tym…..

 • Modeep

  Nie chcą dopuścić do walki z Materlą bo wiedzą jakby się to skończyło dla Materli. Te jego wyśmiewania to tylko gra pozorów aby nie zgodzili się na to starcie, a to że Materla dostaje powiedzmy „odpadki” po Mamedzie to nie wina rywali tylko właścicieli federacji KSW, przecież to oni wciąż wybierają wraz z nim przeciwnika. Ich tłumaczenia są żenujące.

 • Modeep

  A jak myślicie czy byłaby możliwość walki Mamed vs Anderson Silva? I co o tym myślicie.

 • Pako

  @Modeep-zejdź na ziemię a po co komu takie starcie? owszem jest możliwość,ale licz się z tym ze Mamed walczy w KSW a Anderson w UFC i pewnie się nie spotkają,Spider ma coraz bliżej do emerytury,więc nawet jeśli Mamed teraz by poszedł do UFC to by musiał kilku przeciwników odprawić a do tego czasu Anderson przejdzie na emeryturkę,a co jeśli Silva przegra z Weidmanem? a co jeśli Mamed by poszedł i na początek dostał Belforta i zaliczył by KO,takie zestawienie było by dla mnie extra,lecz nigdy do tego nie dojdzie…..

 • Modeep

  @PAko – może i masz rację jednak były przecież zamiary puszczenia Mameda do UFC więc może i by się udało zestawić taką walkę. A co do Spidera myślę i stawiam na jego wygraną. Nie powiem Silva już ma bardzo blisko do emerytury lecz jeszcze nie raz się pokaże na ringu.
  Zestawienie Mamed vs Belfort – pozytywne

 • Pako

  no wiesz zawsze można żyć marzeniami Smile miał oferte i ją odrzucił a Mamed też się starzeje…..ale dobra nie ma co gdybać……..ale zestawienie Mameda z Vitorem to IMO by było piekło dla Mameda…….