Menedżer Michała Materli o jego występie na KSW 24, rewanżu z Kendallem i walce nie o pas

26 Czerwiec 2013
8
Menedżer Michała Materli o jego występie na KSW 24, rewanżu z Kendallem i walce nie o pas

Pomimo oficjalnej informacji od federacji, do ostatniej chwili występ Michała Materli na KSW 24 zależał od tego, czy obie strony zgodzą się co do wzajemnie wysuwanych warunków. O powodach na „TAK”, o pojedynku gdzie stawką nie jest pas i potencjalnym rewanżu z Kendallem Grove, porozmawialiśmy z menedżerem zawodnika – Norbertem Sawickim ze Sport Management Team.

– o przyjęciu pojedynku na kolejnej gali KSW

Wpływ na decyzję szybkiego powrotu Michała, miała jego postawa w walce z Kendallem Grove. Kilka osób dzwoniło do mnie, że niemal dostało zawału serca, że walka była bardzo dobra. To przesądziło o tym, że warto by było, żeby znowu walczył w Łodzi. Dostaliśmy taką propozycję i ją przyjęliśmy.

– o rewanżu z Kendallem Grove

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Michał zremisował. Wręcz są głosy, że ją wygrał. Ja nie chcę w to wnikać, bo tak jak to Tobie mówiłem, dałem to do sprawdzenia jednemu sędziemu do którego mam zaufanie, jeżeli chodzi o obiektywność i on mi potwierdził, że Michał wygrał po 3 rundach. Kendall miał szansę, wywalczył sobie remis, a w ostatniej rundzie przegrał. Co do ewentualnego rewanżu to powiem tyle. To co część kibiców mówi to jest ich zdanie i należy je szanować, ale my na pewno nie będziemy się nim kierowali przy zestawianiu walk Michała, to jest punkt pierwszy. Będziemy się kierowali względami marketingowymi, finansowymi lub sportowymi i tylko w tych trzech kategoriach będziemy to uwzględniali.
W kwestii Kendalla, to jest on bardzo dobrym atletą, na tyle na ile udało mi się go poznać. Zasługuje na rewanż nie tylko z Michałem, ale nawet i z Mamedem. Niech najpierw wygra jakieś pojedynki, niech minie trochę czasu, zanim otrzyma ponowną szansę.

– walka o pas a wpływ na wypłatę dla Michała Materli

To akurat nie ma znaczenia czy jest to pojedynek o pas czy nie. Michał otrzymuje zapłatę po prostu za występ.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kerimm85
Gość
kerimm85

ciekawe z kim zawalczy?

saabinaa
Gość
saabinaa
Nie rozumiem kontrowersji wokół walki Kendall – Materla. Dla mnie oczywistym jest, że  pierwsza  runda dla Kendalla, druga remis z lekką przewagą Materli, trzecia Materla. Z racji, że to była walka mistrzowska, remis po trzech rundach i dogrywka to jak najbardziej sprawiedliwy werdykt. A ci wszyscy, którzy widzieli zwycięstwo Kendalla, powinni jeszcze raz przeanalizować przebieg drugiej rundy, żadym spodobem nie ma tam zwycięstwa Hawajczyka. Bardziej od rewanżu Kendall – Materla, zobaczyłabym walkę Mamed – Kendall. Do walki z Mamedem, Grove wyszedł trochę z rozbiegu, nie miał dobrego pomysłu na walkę, wyraźnie bardziej zdeterminowany był w pojedynku z Magicem.  Kolejna walka… Czytaj więcej »
Eksporter Zla
Gość
Eksporter Zla

Sytuacji z pasem Michała nie skomentuje, ale decyzję w sprawie Karoliny w pewym sensie popieram. Spójżcie, pas kobiet jest bardzo młody i tak na prawdę nie ma wrtości (zdobyty po raptem 3 walkach damskich na ksw). Gdyby przechodził z rąk do rąk co walkę dwie, zwykłe cześki (czy jak wy nazywacie janusze) nie śledzili by z taką uwagą perypetii mistrzyni. Nawet za cenę małej machloiki z brakiem obron pasa, ludzie muszą mieć czas aby zacząć się interesować konkretną mistrzynią. Inaczej może to być strzałem w kolano dla całej kobiecej dywizji…

Pako
Gość
Pako

hehe pewnie na trailerach Karoline i Michała przedstawią jako Mistrzowie z pasami, a janusze i tak bedą myśleć,że to walki o pas a po wygranych Waldek przedstawi że pas zostaje w rękach zwyciężcyROFL tak jak to było ostatnio jak Aslambek wygrał a Wall-e ogłosił "and still undisputed champion"skoro to była walka NIE o PAS także wszystko pod publikę,Małe ryzyko bo polacy pasa nie tracą a oglądalność pójdzie w góre,gorzej będzie jak któryś z czempionów przegra a na następnych galach przedstawią go jako "Champion",w końcu ludzie zaczną sie burzyć Boss

zenek
Gość
zenek

Nie chca dac mu walki o pas bo jak przegra to co cipek bez pasa a Kendal z pasem rozumu trzeba miec troche .Walka moim zdaniem lipna bo nie mam zamiary ogladac z gali na gale tych samych zawodnikow .Ksw tez ma ciezy orzech do zgryzienia z rywalami bo jest ich coraz mniej .

kamerling
Gość
kamerling

Kendall vs Mamed II – mogłoby być ciekawie. Hawajczyk by zrobił pełen obóz przygotowawczy pod Mameda i podejrzewam, że ta walka by dłużej potrwała.

tomox
Gość
tomox

co to za chory pomysł walk mistrzów ksw nie o pas? Saidov na ksw 23 też walczył nie o pas, Kowalkiewicz na ksw 24 też nie o pas… to w takim razie po co te pasy skoro prawdziwym mistrzem średniej jest Mamed, a reszta mistrzów ksw ma chyba jakiś roczny „limit” obron pasa…
czy ksw naprawdę zawsze musi być poganiane do normalności przez fanów?

Pako
Gość
Pako

to niczego nowego się nie dowiedziałem 🙁