Piotr Bagiński o (braku) decyzji Tomasza Brondera w pojedynku Gamrot vs. Zawadzki na KSW 23 – video

26 Czerwiec 2013

O decyzji sędziego Tomasza Brondera (lub jej braku) podczas pojedynku Mateusza Gamrota z Mateuszem Zawadzkim na KSW 23, można powiedzieć wiele. Po raz kolejny, jeszcze na świeżo za kulisami trwającej w Ergo Arenie gali, poprosiliśmy o opinię w sprawie Piotra Bagińskiego, który jako drugi sędzia główny, miał sporo do przekazania. Materiał trochę surowy, bo raz że w ciężkich warunkach a dwa, że nie było to typowe miejsce do przeprowadzania wywiadu a sama rozmowa była wynikiem momentu i czasu w którym się znaleźliśmy.

Komentarze

 • Pako

  a co jeśli coś by się Zawadzkiemu naprawde stało?? kto by poniósł konsekwencję? Gamrot ?? powinni coś z tym zrobić aby w przyszłości takie sytuacje się nie powtarzały…..

 • kamerling

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.59375px; background-color: rgb(255, 255, 255);”>a co jeśli coś by się Zawadzkiemu naprawde stało?? kto by poniósł konsekwencję? Gamrot ??</span>

  Coś ty. Pewnie nikt. 

 • Pako

  no właśnie……

 • kamerling

  Tzn wiesz, może jakąś odpowiedzialność moralną by ktoś wziął na siebie tak samemu, albo i ona by została zrzucona na kogoś. A odpowiedzialności prawnej to raczej nikt by nie wziął, bo są pewnie jakieś zapisy w kontraktach itp.

 • Pako

  IMO zapierali by się,że tak się zdaża że to taki sport itp………

 • kamerling

  Dokładnie, że ryzyko jest wkalkulowane w zawodowe walki MMA itp itd 😉

 • saabinaa

  Jedynym błędem sędziego Bagińskiego było złe ustawienie. Co do sędziego Brondera, to powinien przerwać walkę przed czasem, jednak da się zrozumieć, że uważał, że zawodnik jest w stanie walczyć, szczególnie, że ponoć potwierdzał swoją dyspozycję. Błędem karygodnym natomiast było nie przerwanie walki pomimo gongu i za to ponien wziąć pełną odpowiedzialność. Kto by poniósł odpowiedzialność? Nie wiem jak było po tej walce, ale wystarczyło poczytać komentarze na onecie, w których Anzor był mordercą. Nikt Zawadzkiemu zdrowia nie wróci.

 • kerimm85

  baginski to dawno by przerwal , bronder amator nie wypierdala z Ksw