Renato „Babalu” Sobral kończy karierę MMA

20 Czerwiec 2013
Renato „Babalu” Sobral kończy karierę MMA

Czas płynie nieubłaganie i zanim się zorientujecie, dopadnie każdego z Was. Dopadł również Renato Sobrala (37-11-3), który po wczorajszej porażce na gali Bellator 96, zapowiedział, że zawiesza rękawice na kołku.

W podjęciu powyższej decyzji pomógł Sobralowi jego ostatni oponent Jacob Noe, który pokonał go mniej więcej w połowie trzeciej rundy przez TKO. Po 16 latach imponującej kariery i 51 zawodowych pojedynka MMA oraz niezliczonych walkach w innych formułach, Brazylijczyk uznał, że nie nadąża już za młodymi i bardziej głodnymi zwycięstw niż on. Potwierdzają to również jego najnowsze wyniki, kiedy to Babalu próbował odnaleźć swoje miejsce, odbijając się od organizacji do organizacji.

W wieku 37 lat uznał jednak, że dla niego wyścig już się skończył. Po drodze stoczył jednak pojedynki z absolutną czołówką tamtych czasów, niektórych z nich detronizując a z niektórymi przegrywając w pięknym stylu.

Pozostaje podziękować za dostarczone emocje i życzyć powodzenia na nowej drodze życia.

Komentarze

 • Pako

  może i prawidłowa decyzja……ale szacunek za wszystko co pokazał Pray

 • Blade

  Do KSW dla Janka go 😉

 • Pako

  no fajnie by było zobaczyć taka gwiazdę na KSW,lecz raczej wolał bym go zobaczyć na widowni,albo w roli sędziegoCool bo jak by zakontraktowali na walkę to znowu bedzie gadanie że emeryta sciągneli…..

 • IronMike

  Babalu to kawal historii mma . Piekne pojedynki , emocje. Mam nadzieje ,ze nie rozstanie sie ze sportami walki ma sobie cos do udowodnienia w roli trenera Wink Niech odpocznie i edukuje perspektywicznych brazoli , niech zamiataja hamerykancami w klatce. Szacun za wszystko , mam do niego sentyment bo jako jeden z pierwszych zainteresowal mnie sportem ,kiedy bylem januszem Pray

 • Pako

  Redakcjo a o Joannie Jedrzejczyk to kiedy ogłosicie jej wygraną na Battle at Moscow 12???

  MOD ON: Z dostępnego harmonogramu wynika, że Saku chillout’uje się na wypasionym grillu (z wołowiną), Wojtek jest na treningu, Adam chyba kocha się ze swoją dziewczyną, Łukasz pracuje po godzinach, Michał zajmuje się synem a ja tu tylko sprzątam. Najpierw życie później newsy, więc przyjdzie chwilę poczekać, ale na pewno będzie.