Semi Schilt przechodzi na fighterską emeryturę

27 Czerwiec 2013
Semi Schilt przechodzi na fighterską emeryturę

Kiedy zadaliście nam pytanie odnośnie tego kto będzie następny w kolejce do fighterskiej emerytury, oto i odpowiedź. Jeden z największych (red. dosłownie i w przenośni) kick bokserów wszech czasów – Semi Schilt (43-6-1 w kick boxingu, 26-14-1 w MMA) właśnie ogłosił, że kończy sportową karierę.

Urodzony w Rotterdamie fighter, przez lata królował na światowych ringach, przez co w pewnym momencie był nawet „niewygodnym” mistrzem dla byłego K-1, które próbowało na wszelkie sposoby pozbawić Holendra królewskiego tronu. Semi wielokrotnie zdobywał najwyższe odznaczenia w K-1 a po drodze stoczył kilka elektryzujących pojedynków w formule MMA, m. in. z Fedorem Emelianenko, Joshem Barnettem czy Minotauro Nogueirą.

W zeszłym roku, po zwycięstwie w turnieju wagi ciężkiej Glory Grand Slam and Glory, Schilt ogłosił, że nie będzie więcej startował w turniejach rozgrywanych jednej nocy. Był wówczas świeżo po 39 urodzinach. Teraz ogłosił dodatkowo, że na stałe kończy z zawodowymi występami.

Sytuacja o tyle dziwna, że do ostatniej chwili „Hightower” odnosił sukcesy i ciężko go było powstrzymać. W ciągu całej kariery przegrał w K-1 tylko 6 razy i zaledwie dwa razy przez KO. Jak donosi portal liverkick.com, jej źródła donoszą, że prawdziwym powodem rezygnacji z dalszych startów jest wykryta wada/choroba serca, przez którą Semi musiał zaprzestać dalszej walki. Dziękujemy za dostarczane przez lata emocje i życzymy zdrowia oraz samych uśmiechów!

Komentarze

 • gonzo

  kilka elektryzujących pojedynków w MMA powinno być. Poprawcie :).

 • zenek

  Nie przepadałem za nim przez to że wygrywał głównie przez swoje warunki fizyczne walka z mutantem z Korei pokazała co się dzieje jak walczy z większym od siebie muszę napisać że i tak gratuluje osiągnięć w K1 i MMA.Oczywiście nie umniejszam jego umiejętności bo ma jest bardzo dobre.

 • R.Murat

  Jakos do Jonesa nikt zastrzezen nie ma, a przeciez chlop ma ogromna przewage warunkow fizycznych. Prawda jest taka ze nikt inny nie zblizy sie do Schilta byl najlepszy.

 • zenek

  tylko Jones walczy z kazdym co ma taka sama wage czyli okolo 93 kg i roznica wzrostu ile max 15 cm a u Semi moze roznica byc nawet 30 cm wiec R.Murat uspokoj sie 🙂

 • Zaneczek4

  tez za nim nie przepadam ale pokonywal prawdziwych „kozakow”

 • kamerling

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.59375px; background-color: rgb(255, 255, 255);”>kilka elektryzujących pojedynków w MMA powinno być. Poprawcie :).</span>

  No nie wiem. Wszystko pewnie zależy od serducha.

 • Pako

  na mnie tez on szału nie robił ale przeciwników gasił 😀