UFC wprowadza „umowny strój” dla swoich zawodników

19 Czerwiec 2013
UFC wprowadza „umowny strój” dla swoich zawodników

Już wielokrotnie w tym roku, byliśmy świadkami sytuacji w których UFC zawieszało swoich zawodników lub karało ich finansowo za różnego rodzaju zachowania, bądź wypowiedziane słowa. Tym razem organizacja postanowiła pójść krok dalej i nieoficjalnie, kanałem pomiędzy zawodnikami, wprowadziła znany z angielskiego „dress code”, czyli umowny strój w jakim jej zawodnicy powinni pokazywać się przy oficjalnych uroczystościach.

Jedna z pierwszych reakcji w sieci, wyszła od obecnego mistrza wagi lekkiej – Bensona Hendersona (19-2), który za pośrednictwem facebooka wyśmiał cały pomysł:

Muahahahaha!!! Zgadnijcie co? UFC zdecydowało się zapowiedzieć to oficjalnie… Zaczynam nazywać ich NBA… jedną rzeczą jest zachęcać, aby ubierać się w taki czy inny sposób, ale inną rzeczą jest mówić jak się ubierać…

Benson dosłownie wkleił treść maila z działu PR’u:

Dyrektywa wchodząca w życie z efektem natychmiastowym. Fighterzy i ekipa podróżująca na konferencje prasowe lub lub inne wystąpienia PR’owe, nie mogą dłużej nosić szortów i klapków. Dżinsy są akceptowalne a buty są koniecznością.

Dodając od siebie:

Nie zrozumcie mnie źle, będę się ubierał tak jak mój pracodawca tego chce, ale nie oznacza to, że jestem z tego powodu szczęśliwy… Nie pozwólcie człowiekowi Was wstrzymywać… Fight the Power… możecie odebrać mi życie, ale nigdy nie odbierzecie mi WOLNOŚCI!!!

Postępu nie pokonasz. Mc Donald, Iphone i teraz UFC.

Komentarze