UFC zmienia standardy badań na obecność marihuany

03 Czerwiec 2013
UFC zmienia standardy badań na obecność marihuany

Ostatnie miesiące, jeżeli nie lata, to dość mocno krytykowane decyzje Komisji Sportowych, zmieniająca wyniki na No-Contest po tym jak wykrywa u kolejnych zawodników obecność marihuany we krwi. Sytuacja nie mogła zostać bez odpowiedzi.

Choć jednakowe zasady obowiązują wszystkich, UFC postanowiło zmienić zasady badań na bardziej „życiowe” i dostosowane do dzisiejszych czasów. Wszędzie tam gdzie UFC sama reguluje swoje eventy, dopóki zawodnik nie będzie na „haju” w dniu walki, wszystko będzie w porządku.

Wg v-ce prezydenta spraw regulacyjnych – Pana Marca Ratnera, organizacja zwiększy minimalny próg na obecność metabolitów marihuany z 50 ng/ml do 150 ng/ml, tym samym dostosowując się do światowych standardów wyznaczonych przez popularne testy WADA.

W praktyce oznaczać to będzie, że wszędzie tam gdzie nie ma oficjalnych organizacji regulacyjnych, liczył się będzie będzie wyższy próg minimalny a w szczególności tam, gdzie nie obowiązują zasady Komisji Sportowej stanu Nevada.

Komentarze

 • PawelMMA

  150ng/ml ? czyli zawodnik który zajarał z np. tydzień przed walką będzie ok? nie czaje jak to się przelicza

 • Pako

  ja też nie wiem jak to sie przelicza 🙂 ale pewnie zawodnicy i tak bedą sie bali zapalić……

 • Eksporter Zla

  nie trzeba nic przeliczać, domyślam się, że sprawa jest podobna jak z alkoholem i kierowaniem pojazdami. Polskie prawo dopuszcza stężenie 0,2 promila, innymi słowy w 1000 ml (1 l) krwi może znaleźć się 0,2 ml czystego alkoholu etylowego.

  Analogicznie z zielskiem, dopuszczalna dawka tetrahydrokannabinolu (THC) w 1 ml krwi to 150 ng.

  Od siebie dodam, że w końcu dorobili się ludzkiego podejścia do tematu, ponieważ dla mnie dozwolenie kuracji testosteronowej wydatnie wpływającej na wyniki a całkowite zakazanie palenia marihuany, gdzie nie stwierdzono jednoznacznie jakiegokolwiek wpływu na wyniki sportowe to czysty kretynizm i uległość wobec dominującej w usa poprawności politycznej…

 • IronMike

  Niejeden by ci powiedzial ,ze zioło mu otwiera umysł . Napedza nieosiagalnymi na trzezwo rozkminami. Wie gdzie przeciwnik uderzy zanim zada cios hehehe . Madre posuniecie z tym limitem , poprzednie cyrki z trawa podpadaly pod kuriozum