UFC zmienia standardy badań na obecność marihuany

03 Czerwiec 2013
4
UFC zmienia standardy badań na obecność marihuany

Ostatnie miesiące, jeżeli nie lata, to dość mocno krytykowane decyzje Komisji Sportowych, zmieniająca wyniki na No-Contest po tym jak wykrywa u kolejnych zawodników obecność marihuany we krwi. Sytuacja nie mogła zostać bez odpowiedzi.

Choć jednakowe zasady obowiązują wszystkich, UFC postanowiło zmienić zasady badań na bardziej „życiowe” i dostosowane do dzisiejszych czasów. Wszędzie tam gdzie UFC sama reguluje swoje eventy, dopóki zawodnik nie będzie na „haju” w dniu walki, wszystko będzie w porządku.

Wg v-ce prezydenta spraw regulacyjnych – Pana Marca Ratnera, organizacja zwiększy minimalny próg na obecność metabolitów marihuany z 50 ng/ml do 150 ng/ml, tym samym dostosowując się do światowych standardów wyznaczonych przez popularne testy WADA.

W praktyce oznaczać to będzie, że wszędzie tam gdzie nie ma oficjalnych organizacji regulacyjnych, liczył się będzie będzie wyższy próg minimalny a w szczególności tam, gdzie nie obowiązują zasady Komisji Sportowej stanu Nevada.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
IronMikeEksporter ZlaPakoPawelMMA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
IronMike
Gość
IronMike
Offline

Niejeden by ci powiedzial ,ze zioło mu otwiera umysł . Napedza nieosiagalnymi na trzezwo rozkminami. Wie gdzie przeciwnik uderzy zanim zada cios hehehe . Madre posuniecie z tym limitem , poprzednie cyrki z trawa podpadaly pod kuriozum

Eksporter Zla
Gość
Eksporter Zla
Offline

nie trzeba nic przeliczać, domyślam się, że sprawa jest podobna jak z alkoholem i kierowaniem pojazdami. Polskie prawo dopuszcza stężenie 0,2 promila, innymi słowy w 1000 ml (1 l) krwi może znaleźć się 0,2 ml czystego alkoholu etylowego.

Analogicznie z zielskiem, dopuszczalna dawka tetrahydrokannabinolu (THC) w 1 ml krwi to 150 ng.

Od siebie dodam, że w końcu dorobili się ludzkiego podejścia do tematu, ponieważ dla mnie dozwolenie kuracji testosteronowej wydatnie wpływającej na wyniki a całkowite zakazanie palenia marihuany, gdzie nie stwierdzono jednoznacznie jakiegokolwiek wpływu na wyniki sportowe to czysty kretynizm i uległość wobec dominującej w usa poprawności politycznej…

Pako
Gość
Pako
Offline

ja też nie wiem jak to sie przelicza 🙂 ale pewnie zawodnicy i tak bedą sie bali zapalić……

PawelMMA
Gość
PawelMMA
Offline

150ng/ml ? czyli zawodnik który zajarał z np. tydzień przed walką będzie ok? nie czaje jak to się przelicza