Vitor Belfort wierzy, że ciężką pracą odzyska mistrzowski tytuł

25 Czerwiec 2013
Vitor Belfort wierzy, że ciężką pracą odzyska mistrzowski tytuł

W wieku zaledwie 20 lat wygrał turniej wagi ciężkiej UFC, by później zdobyć na moment pas mistrzowski tej samej organizacji. Dzisiaj, 36-letni Vitor Belfort wierzy, że dla niego zmierzch jeszcze nie nadszedł. Co więcej, jest święcie przekonany, że ciężką pracą i przy pełnym oddaniu się, raz jeszcze uda mu się zawiesić najwyższe odznaczenie wokół bioder.

Nie wydaje mi się, żeby był to czas aby prosić. Myślę, że to jest czas, aby zapracować na to. To jest moja życiowa etyka. Życie polega na ciężkiej pracy. Czasami w życiu, patrzysz na bogatych ludzi, którym wszystko dano w życiu a i tak kończą na dole. Tracą rodzinną fortunę. Nie wiedzą jak ją utrzymać, bo nie musieli jej zarobić. Tak właśnie idę przez życie.

Chodzę na salę treningową każdego dnia. Ciężko pracuję. Wiem, że odzyskam tytuł. Ale nie chodzi tu o czekanie na ten moment. Chodzi o zapracowanie na to co tu i teraz.

Ostatnie lata to w rzeczy samej, nieustanny proces wspinania się zawodników po szczeblach rankingów i coraz bardziej wymyślne formy zdobywania szansy mistrzostwa UFC. To nie on jednak przesłania Brazylijczykowi oczy:

Każdy chce tylko walczyć o tytuł i chcą dotrzeć tam sprzedając walki, wybierając przeciwników, mówiąc bzdury na twitterze. Nie mówię, że to źle. To jest jakiś styl. Nie krytykuję ani nie oceniam ich, ponieważ nie mam do tego prawa. Mam natomiast prawo do ciężkiej pracy i aby prosić ludzi, żeby rozpoznali ciężką pracę. To właśnie tak chcę dostać się na szczyt i wierzę, że mi się udało. Wierzę, że zrobiłem wszystko co konieczne.

Od czasów porażki z Andersonem Silvą, Phenom cztery razy z rzędu triumfował w swojej kategorii, po drodze eksperymentując w półciężkiej z Jonem Jonesem z którym przegrał, choć przez moment był bliski zwycięstwa. Co więcej, od 2007 roku każda jego walka zakończyła się przed czasem. Czy po ostatnich dwóch dominujących zwycięstwach ZUFFA da mu należną szansę? Prawdopodobnie powodem dla którego jest wstrzymywany, mogą być zawirowania z kuracją TRT na której jest Belfort a przez którą od 2011 walczy poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

 • IronMike

  Vitor win via (KO prawy prosty , urwanie glowy) 🙂

 • kamerling

  Moim zdaniem nie będzie on ponownie mistrzem UFC, ale jeszcze parę fajnych, widowiskowych i zwycięskich walk może dac.

 • IronMike

  Niby logika mowi ,ze Anderson nie odda tego pasa. Jednak wierze ,ze Phenom go pocisnie. Realne szanse jak najbardziej sa na KO .

 • Pako

  wszystko jest możliwe,Vitor teraz prezentuje się zajebiście Cool no racja zapracował sobie na kolejną walkę o tytuł……