Wyniki Polaków na Trophy MMA II: „Cities Collide” w Szwecji

02 Czerwiec 2013
3
Wyniki Polaków na Trophy MMA II: „Cities Collide” w Szwecji

Niestety nie mamy dla Was dzisiaj dobrych wieści. Żaden z dwóch Polaków: Krzysztof Marczuk oraz Mateusz Karpiński, nie odniósł zwycięstwa na zakończonej przed chwilą gali w Malmo, Trophy MMA II: „Cities Collide”.

Na powrót „Mary” czekaliśmy aż dwa lata. Niestety jego rywal Mohammed Abdallah, okazał się dzisiaj lepszy, choć nie obyło się bez małej kontrowersji. Od samego walki, Szwed narzucił mocne tempo i rozpoczynał mocne wymiany uderzeń. W konsekwencji sprowadził Polaka, który mocno zapiął dźwignię na staw łokciowy (balacha). Kiedy wydawało się, że wraz z kolejnym trzaskiem kości uda się sięgnąć po upragnioną wygraną, akcja została przerwana przez zegar kończący pierwszą rundę.

W rundzie kolejnej Marczuk po raz kolejny zajął dogodną sytuację, po tym jak został sprowadzony i zasypany gradem ciosów z góry. Tym razem Krzysztof zamiast do ręki, przeszedł do dźwigni skrętowej a jego oponent zdołał posłać kilka kolejnych uderzeń z góry. Na sygnał sędziego o aktywną obronę, Krzysztof dawał znaki ręką, że chce kontynuować pojedynek, dając jednocześnie znać, że jest przytomny. Sędzia postanowił jednak wkroczyć i przerwać akcję, co zakończyło się zwycięstwem Abdallaha przez TKO.

Pojedynek Mateusza Karpińskiego z Martinem Akhtarto to kolejny przykład niefortunnego zbiegu wydarzeń tej nocy. Polak od początku został zepchnięty do defensywy serią high kicków, które zdołał zablokować, ale które zrobiły wrażenie. W zamian, „Karpik” spróbował ostudzić zapał Martina, zamierzając sprowadzić go do parteru, Nie od dziś jednak wiadomo, że grappling to mocna strona Skandynawów i próba ta została szybko spacyfikowana. Zaraz za tym poszła kolejna porcja kopnięć, z czego jedno, za niskie, trafia Polaka w krocze i ten w z grymasem bólu osuwa się na ziemię. Walka została przerwana i zarządzono regulaminową przerwę w której Karpiński miał czas aby ochłonąć. Niestety mimo tego, Mateusz nie był w stanie kontynuować walki i ogłoszono ją jako No-Contest.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
YeriIronMikeOczekk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yeri
Gość
Yeri
Offline

Heh, nikt nie lubi takich kontrowersji, szkoda, że sędzia nie dał Marze robić swojego do końca, tak to jest lipa:(

IronMike
Gość
IronMike
Offline

FacepalmO_O

Oczekk
Gość
Oczekk
Offline

Oj. ; (