Anderson może otrzymać 800 tysięcy za walkę, Weidman 48 tysięcy dolarów

06 Lipiec 2013
Anderson może otrzymać 800 tysięcy za walkę, Weidman 48 tysięcy dolarów

Obrządek ujawniania zarobków zawodników (bez sponsorów i bonusów) stał się już tradycją, która wywołuje często większe oraz mniejsze skandale i skandaliki. Czy fani spodziewali się aż takiej różnicy w zarobkach dwóch najważniejszych fighterów walki wieczoru?

Bez względu na to co Chris Weidman pokaże dzisiaj w nocy w oktagonie, jego zarobek ma gwarantowane zaledwie 24 tysiące dolarów za sam występ. Taka jest przynajmniej oficjalna wersja. Dalej, w przypadku wygranej stawka wzrośnie podwójnie o kolejne, gwarantowane 24 tysiące dolarów za wygraną, czyli w sumie 48 tysięcy.

Anderson Silva to już inny rozdział tej opowieści, bo za występ ma gwarantowane 600 tysięcy dolarów oraz dodatkowe 200 tysięcy w przypadku zwycięstwa. Liczby te oczywiście nie obejmują bonusów za walkę, nokaut czy poddanie wieczoru. Nie ma w nich również kwot od sponsorów i co najważniejsze, udziałów ze sprzedaży subskrypcji PPV, które będą stanowiły pokaźny procent sumy zarobków.

Przy okazji ujawniono liczby dotyczące fighterów z drugiej walki wieczoru. Frankie Edgar ma gwarantowane 120 + 120 tysięcy dolarów, podczas jego rywal Charles Oliveira może zarobić w sumie 21 + 21 tysięcy dolarów. Zarobki pozostałych zawodników nie są jeszcze znane i będzie o nich wiadomo więcej w kolejnym tygodniu.

Komentarze

 • Pako

  przecież to normalne,zobaczmy ile lat już Anderson jest w UFC i ile razy bronił pasa,więc tu się nie dziwie,co do Edgara to myślałem że wyciąga troche więcej,no może stawka troche spadła bo już nie jest mistrzem………

 • qwe

  Przecież nawet pisaliście o tym, że Chris Weidman odrzucił nowy kontrakt of UFC (z wyższymi zarobkami) bo jest tak pewny zwycięstwa nad Andersonem, że w przypadku wygranej będzie chciał renegocjować kontrakt ze znacznie wyższymi gażami.

  Moglibyście chociaż o tym wspomnieć…

  MOD ON: 1. Nic takiego nie pisaliśmy.
  2. Po co mielibyśmy wspominać? Zwłaszcza gdy chyba pomyliłeś Weidmana z Nelsonem.
  3. Czemu tak roszczeniowo, skoro masz do nas prośbę?< b>

 • kamerling

  Ciekawe ile Silva zgarnie nieoficjalnie, łącznie z tym pod stołem, bonusami, sponsorami, ppv. Laughing