Anderson Silva: „Prowokacja w oktagonie to element show.”

16 Lipiec 2013
Anderson Silva: „Prowokacja w oktagonie to element show.”

W przypadku Andersona Silvy, widzieliśmy już niemal wszystko, ale zawsze był wspólny mianownik – robił to, bo chciał. Od całkowicie sportowo widowiskowych, przez celowo nudne, po zapierające dech w piersiach pojedynki. Takim miał być również niedawny występ z Chrisem Weidmanem, ale tym razem plan zawiódł. Rewanż już zapowiedziany, ale Spider tradycyjnie na przekór wszystkim, zapowiada, że jego charakterystyczne zachowanie w oktagonie, będzie kontynuowane.

Na informację o grudniowym rewanżu, fani Brazylijczyka odetchnęli z ulgą i myślą, że tym razem Brazylijczyk zachowa pełną powagę i pokaże Chrisowi kto jest prawdziwym mistrzem. Byli jednak w błędzie:

Jeżeli Muhammad Ali przyszedłby do mnie i powiedział, że nie byłem pokorny, wówczas przemyślałbym sprawę czy byłem czy też nie byłem pokorny. Tam nie było oznaki braku szacunku. Szanuję każdego. Cała ta prowokacja, opuszczone ręce… to powinno być kontynuowane, to jest część show.

Show oczywiście musi trwać, ale najważniejsze, żeby na końcu ręka była podniesiona w geście zwycięstwa.

Trenuję cztery miesiące żeby wygrać. Ale ostatecznie kończysz ucząc się na własnych błędach a ja dostałem naukę w najgorszy z możliwych sposobów. Po tym wszystkim co się stało, uspokoiliśmy się i uzmysłowiłem sobie wtedy, że mam coś do zakwestionowania. Zakwestionowania nawet samego Andersona Silvę. Przegrałem głównie przed sobą a to najgorsza porażka. Przegrana przez nokaut jest wstrząsająca. To pozostanie już w kartach historii, ale pozostawi lekcję.

Z kontraktem 10 walk w UFC i w wieku 39 lat, Brazylijczykowi nawet przez myśl nie przeszło, aby zadecydować o zakończeniu sportowej kariery:

Każdy musi w końcu przejść na emeryturę, ale to jeszcze nie mój czas. Dostanę rewanż. Chris dał mi tę szansę i będziemy znowu walczyli. To kolejna szansa, aby przejść i odbudować samego siebie jako osobę i jako sportowca.

Wydaje się, że zostało już wystarczająco powiedziane w sprawie, ale nie. Niemal na pewno, najbliższe kilka miesięcy będzie pod dyktando grudniowego starcia „Silva vs Weidman 2”.

Komentarze