BJ Penn ucina plotki o powrocie do oktagonu

12 Lipiec 2013
0
BJ Penn ucina plotki o powrocie do oktagonu

Na przełomie ostatniego tygodnia media branżowe zaczęły rozpisywać o możliwym powrocie BJ Penna (16-9-2) z fighterskiej emerytury. Pochodzący z Hawajów 34-latek ostatni raz pojawił się na UFC on FOX 5 w grudniu 2012 roku, gdzie sny o dalszej karierze, wybił mu z głowy Rory MacDonald (14-1).

Od pamiętnej nocy Hawajczyk utrzymuje status fightera na emeryturze i pomimo niedawnych rewelacji, niemal całkowicie zaprzecza informacjom o powrocie do klatki na antenie Fuel TV:

Wciąż po prostu spędzam czas po swojemu, szczerze. Rozkoszuję się tym co robię. Trenuję. Zacząłem trenować trochę więcej, głównie dla zdrowia. Jestem fighterem, wewnątrz wciąż jestem fighterem. Jeżeli to poczuję, jeżeli kiedykolwiek powróci to uczucie – nie mówię, że odeszło całkowicie – nie wiem. Wiesz jak to jest być fighterem, twój umysł zmienia się od czasu do czasu. Patrzą oczywiście na Andersona Silvę, który ma 39 lat i jest tam cały czas walcząc. Ja mam 34 lata, dlaczego nie mógłbym znowu walczyć? To musi być właściwie zrobione. Nie ma sensu żebym wrócił do oktagonu i dał się pobić na oczach wszystkich ludzi. To po prostu nie ma sensu.

Jego ostatnia wygrana była w listopadzie 2010 roku, kiedy pokonał przez nokaut popularnego Matta Hughesa (45-9), którzy był wówczas u schyłku swojej kariery. Czy Penn wskrzesi w sobie ogień, który pozwoli mu dotrzymać tempa młodszym i bardziej zmotywowanym fighterom? Odpowiedź na to pytanie zna jedynie sam zawodnik a może dopiero musi ją odkryć.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o