Brian Stann odchodzi na sportową emeryturę

autor:
11 Lipiec 2013
Brian Stann odchodzi na sportową emeryturę

Brian Stann

Siedem lat. Tyle trwała zawodowa kariera Briana Stanna (12-6). 32-letni Amerykanin, nieoczekiwanie ogłosił dzisiaj zakończenie kariery.

Popularny „All American” przez większość zawodowstwa związany był z Ultimate Fighting Championship. W najsilniejszej lidze świata stoczył jedenaście walk, z czego sześć wygrał. Na swoim koncie ma m.in. triumfy nad takimi zawodnikami jak Chris Leben, Steve Cantwell czy Jorge Santiago. Dana White trzykrotnie nagradzał go finansowymi bonusami (łącznie $160,000) za walki wieczoru, w tym ostatnią, przegraną z Wanderleiem Silvą.

Zanim jednak Brian trafił do UFC, związany był z nieistniejącą już organizacją World Extreme Cagefighting. W marcu 2008 r. został mistrzem wagi półciężkiej WEC. Pas odebrał Dougowi Marshallowi, którego znokautował już w pierwszej rundzie. Z mistrzowskiego tytułu nie cieszył się jednak długo, bowiem już w kolejnej walce odebrał mu go Steve Cantwell.

W latach 2003-2008 Stann służył w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest prezesem Hire Heroes USA, organizacji non-profit, pomagającej amerykańskim weteranom wojskowym.

Komentarze

 • Pako

  troche szkoda,no fakt powalczył pare latek i osiągnął swoje 🙂 bede go miło wspominał………

 • IronMike

  32-latek , dlaczego ?Facepalm

 • Oczekk

  Wanderlei przez ”W”. Brian Stann, ta jego mordka zawsze mi się kojarzyła z takim żołnierzem piechoty morskiej, a tu prosze jaka niespodzianka. = P a tak na poważnie to szkoda, że kończy karierę mma.

 • Wociek

  Cholera szkoda,niezła ikona była z niego a i walki dawał ciekawe.Liczyłem,że jeszcze dużo powalczy