Cage Warriors 58 zmierza do Czeczenii – Michał Andryszak i Sebastian Romanowski na karcie

31 Lipiec 2013
1
Cage Warriors 58 zmierza do Czeczenii – Michał Andryszak i Sebastian Romanowski na karcie

Cage Warriors powoli wyrasta na jednego z europejskich liderów i ratuje sytuację nie tylko na rodzimym, angielskim rynku, ale także międzynarodowo, bo w Czeczenii. Organizacja poinformowała na swojej stronie, że tym razem zmierza do Czeczenii. Ponadto z dobrych informacji, na karcie zobaczymy dwóch, dobrze znanych polskich fighterów.

Gala zapowiadana jest na 24-go sierpnia, czyli za niespełna miesiąc. Miejscem rozegrania wydarzeń będzie Olympisk Arena w stolicy Czeczenii, Groznym. Cage Warriors podało wstępnie do wiadomości publicznej informację o czterech walkach:
– Ion Cutelaba (4-1) vs. Michał Andryszak (9-3-1NC)

Udział kolejnego rodaka cieszy, zwłaszcza, że jest to pierwszy pojedynek w wadze ciężkiej w tym roku na CW. Michał będzie miał więc o co walczyć, wspinając się po kolejnych szczeblach rankingu, bo Longer od 2012 narzucił sobie ostre tempo, walcząc pięciokrotnie w zeszłym roku i tyle samo w roku obecnym, a jest dopiero koniec lipca.

„To jest pojedynek ‚młodych strzelb’ i myślę, że razem damy interesującą walkę, ponieważ mój przeciwnik jest twardy, tak jak ja. Występ na Cage Warriors to duża szansa dla mnie i spory zaszczyt. Bardzo chcę wykorzystać swoją szansę.” – skomentował swój debiut Michał.

Cutelaba to pochodzący z Mołdawii 19-latek, który skupił uwagę włodarzy czterema szybkimi wygranymi, którymi rozpoczął zawodową karierę w poprzednim roku. Trzy z nich nastąpiły poniżej pierwszej minuty pojedynku. Co ciekawe, Sherdog nie podaje nic na temat jego kontrowersyjnej porażki i wg jego rekordu, nadal jest niepokonany. Jego background to sambo i judo. Z jednej strony jest to wielka niewiadoma, ale z drugiej spore zagrożenie, bo jedna z wygranych nastąpiła przez rzadko spotykaną w MMA – omoplatę.

„Jestem naprawdę szczęśliwy mogąc walczyć dla tak prestiżowej organizacji jak Cage Warriors. To będzie największy test w mojej karierze, ale będę starał się dać świetny występ.” – powiedział słowem wstępu Cuteleba

– Alex Enlund (7-2-1NC) vs. Sebastian Romanowski (7-1)

Romanowski to jeden z niewielu piórkowych, trenujących w Berserkers Team, który dodatkowo ma całkiem pokaźny rekord i nie obce są mu występy za granicą. Jego jedyna porażka nastąpiła w 2011 roku, przeciwko Mariuszowi Pioskowikowi. W tym roku walczył już dwukrotnie a ostatni pojedynek wygrał przez TKO. Tym samym pięć na siedem wygranych, zanotował przed czasem.

Anglik z kolei, wraca do swojej oryginalnej wagi, po ostatniej, nieudanej próbie zejścia kategorię niżej, która zakończyła się nie tylko mniejszą wypłatą na korzyść przeciwnika, ale i porażką przez balachę.

Wszystkie dotychczasowe pojedynki z gali w Groznym, można zobaczyć TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Michał Andryszak o kontrakcie z Cage Warriors – wywiad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o