Dana White planuje podnieść płace zawodników – w zamian zrezygnuje z bonusów

02 Lipiec 2013
5
Dana White planuje podnieść płace zawodników – w zamian zrezygnuje z bonusów

UFC może na stałe zrezygnować z bonusów za walkę, nokaut i poddanie wieczoru. Sfrustrowany ostatnimi komentarzami zawodników ZUFFY, Dana White zapowiedział zmiany. W zamian fighterzy z najniższego szczebla płacowego mają dostać większe pensje.

Na łamach Las Vegas Sun Dana oznajmił:

Bonusy były czymś co rozdawaliśmy z dobroci naszych serc. To nie było coś, co wcześniej ktoś robił czy założył. Zaczęliśmy to robić i tyle. To było zawsze coś co lubiliśmy robić, zwłaszcza, że to była fajna sprawa. Najwyraźniej ludziom się to nie podoba. Chcą, żeby ci najniżej opłacani dostawali więcej pieniędzy.

Poproszony o sprecyzowanie przyszłości bonusów, tak też zrobił:

Tak, to się może stać (koniec bonusów). Myślę o tym, żeby tak zrobić. Wszyscy niżej opłacani myślą, że potrzebują, aby ich wypłaty zostały zwiększone. Każdy uważa, że dostaje niewystarczająco pieniędzy, tak jest łatwiej zrobić.

Mniej więcej od czasów kłopotów zdrowotnych Dana White stał się nieco bardziej radykalny w swoich wypowiedziach. Cały czas co prawda zachowuje świeżość umysłu i poglądów, niemniej coraz mniej w nich eufemizmów a więcej wprost. Przykładem może być Tim Kennedy, którego niedawny komentarz na temat płac, doczekał się odpowiedzi, pomimo że na swoim facebooku osobiście przeprosił za swą wypowiedź:

W takim razie niech zostanie pracownikiem usług komunalnych (dosł. śmieciarzem). Oto odpowiedź na to pytanie. Z całym szacunkiem, ale kogo do k*rwy nędzy obchodzi Tim Kennedy? Czy on sprzedaje miejscówki na hali? Czy ludzie kupują bilety dla Tima Kennedy’ego.

W rzeczy samej, problem wypłat jest poważnym problemem, którego nie można lekceważyć. Ale warto zadać sobie pytanie (i odpowiedzieć) ile jest firm dobrze prosperujących na MMA a ilu zawodników? Wszyscy zaczynali z tego samego pułapu, czyli od niczego i przez ciężką pracę.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PakokamerlingBladeOczekkqwe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pako
Gość
Pako
Offline

może i to dobry pomysł,w sumie mi to ryba Laughing

kamerling
Gość
kamerling
Offline

<span style=”color: rgb(39, 39, 39); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; font-style: italic; line-height: 21.59375px; background-color: rgb(247, 247, 247);”>W takim razie niech zostanie pracownikiem usług komunalnych (dosł. śmieciarzem). Oto odpowiedź na to pytanie. Z całym szacunkiem, ale kogo do k*rwy nędzy obchodzi Tim Kennedy? Czy on sprzedaje miejscówki na hali? Czy ludzie kupują bilety dla Tima Kennedy’ego.</span>

OSTRO

Poza tym zdjęcie z pierwszego posta niszczy. Laughing

Blade
Gość
Blade
Offline

Zawsze mozna bylo ustalic zasade, ze bonusy sa przyznawane tylko tym nizej oplacanym zawodnikom 🙂

Oczekk
Gość
Oczekk
Offline

No wkurwiony jest, bo bonusy to była taka fajna gratka, wybory efektownych poddań i nokautów na pewno dawały mu dużą frajdę. Być może nawet efektowność walk była większa, bo każdy marzy przecież o takim wynagrodzeniu. Nic więc dziwnego, że tak ostro został zbesztany Kennedy. Aczkolwiek, lepiej dla wszystkich, że zarobki zostały powiększone nawet kosztem tych bonusów.

qwe
Gość
qwe
Offline

„Dana White stał się nieco bardziej radykalny w swoich wypowiedziach. Cały czas co prawda zachowuje świeżość umysłu i poglądów, niemniej coraz mniej w nich eufemizmów a więcej wprost.”

Nie zgodzę się. Dana White zawsze taki był i zawsze wypowiadał się w taki sposób.