Daniel Cormier vs. Roy Nelson na UFC 166

23 Lipiec 2013
Daniel Cormier vs. Roy Nelson na UFC 166

Od pewnego czasu walka pomiędzy Roy’em Nelsonem a Danielem Cormierem nabierała coraz większego sensu. Wczoraj, amerykański Houston Chronicle przełamał barierę milczenia i ogłosił pojedynek oficjalnie.

Po nokaucie Cheicka Kongo z rąk Nelsona, Cormier zadebiutował w UFC, dając zachowawcze, ale efektywne zwycięstwo nad Frankiem Mirem. Od tamtej chwili zestawienie obu fighterów wydawało się tylko kwestią czasu. Dla czarnoskórego zapaśnika, który odczuwa spory głód szerszego zaprezentowania się przed nowymi fanami, pojedynek z kimś takim jak Roy to spora gratyfikacja. Portal Bloody Elbow opublikował krótką rozmowę z podekscytowanym Danielem Cormierem:

Jestem podekscytowany całą sytuacją. To jest walka, której chciałem od pewnego czasu, tak jak i sam Roy. Myślę, że to będzie świetne starcie. To jest fighter, który dostarcza świetnego show za każdym razem. Cieszę się, że mogę tam z nim być. Powiedziałem to już wielokrotnie, że nie uważam, żeby przegrana walka z Miocicem, którą przyjął na ostatnią chwilę, działała na jego niekorzyść. W moich oczach on wciąż ma trwającą passę wygranych. To bardzo niebezpieczny facet.
Nie ma tajemnicy w tym co robi. Jest świetnym grapplerem. Ma ogromną moc uderzenia. Jest twardym sportowcem. Myślę, że ludzie popełniają błąd, oceniając go wzrokowo, co daje im fałszywy obraz tego z czym wchodzą do oktagonu. To nie będzie miało miejsca ze mną.

Do spotkania dojdzie już 19-go października, na gali UFC 166 w Houston. W walce wieczoru Cain Velasquez po raz trzeci spotka się z Juniorem dos Santosem.

Komentarze

 • Wociek

  A to ponoć nie Roy Nelson nie przedłużył kontraktu z UFC ?? ;p

  No nic,w każdym razie walka będzie świetna i rzekłbym dość nieprzewidywalna dla mnie.Stawiałbym na Big Country przez KO swoim firmowym,”wiosłowym” ciosem którym ściągnął jakiś czas temu Kongo.

 • Pako

  Cormier przejdzie po Roy'u jak to by to było w podstawówce 🙂

 • IronMike

  Redneck tego nie wygra. Fakt , Cormier dobrze prawi . Nelson przygotowany odpowiednio ,zmotywowany poskromiłby Stipe mysle. Stojkowo moze byc ciekawie Cormier wyslal duzo wyzszego, ciagle czolowego Silve z dziecinna latwoscia w zaswiaty. Wygra to , ale nie jakos mega latwo

 • kamerling

  No to będzie miał rekord 19-9 .

  Cormier przez decyzję.