Daniel Omielańczuk vs. Nandor Guelmino na UFC 165

02 Lipiec 2013
Daniel Omielańczuk vs. Nandor Guelmino na UFC 165

To bardzo szczęśliwe rozpoczęcie dnia dla fanów MMA w Polsce. Jak informuje szwedzki mmanytt.com, Daniel Omielańczuk (15-3-1-1NC), zadebiutuje na UFC 165 a jego przeciwnikiem będzie również „świeży” w UFC – Nandor Guelmino (11-4-1).

Pochodzący z Wiednia Guelmino, wg oryginalnego planu miał zadebiutować na UFC on FOX Sport 1 w sierpniu, niestety jego oponent Derrick Lewis (9-2) wycofał się z powodu kontuzji. ZUFFA nie znalazła zastępstwa dla 37-letniego Austriaka, ale zamiast tego przesunęła jego debiut na 21-go września na UFC 165 w Toronto. UFC ogłosiło zmianę pomiędzy kartami dwóch wspomnianych gal, wraz z nowym terminem, ale nie potwierdziła jeszcze oficjalnie informacji odnośnie zmian w nazwiskach.

Wspomniany Guelmino to doświadczony weteran ringów, który w swojej karierze stoczył boje z kilkoma naprawdę klasowymi fighterami. Wystarczy wspomnieć nazwisko Josha Barnetta z którym walczył na ostatnim Strikeforce, czy Semmiego Schilta z którym walczył w walce wieczoru na serbskim Lord of the Ring. Na 16 pojedynków aż 10 z nich zakończył w pierwszej rundzie (wygrane i przegrane), co wskazuje, że Nandor nie lubi pozostawiać sędziom punktowym pracy, którą sam może wykonać. Sądząc po budowie i rekordzie Guelmino, jest on zawodnikiem który lubi kończyć pojedynki w parterze, choć nie obce są mu KO/TKO.

Dla Polaka będzie to pierwszy występ od jego ostatniego, grudniowego zwycięstwa na gali ECSF. Wkrótce postaramy się o oficjalny komentarz od zawodnika lub jego managementu.

UPDATE: Management Daniela nie potwierdza przeciwnika, ale wynika to z polityki UFC, które w umowie ma kary umowne za przedwczesne zdradzanie informacji, zanim wypłyną one oficjalnie. Pozostaje więc poczekać na to co oczywiste, po prostu za pośrednictwem UFC.com.

Komentarze

 • Pako

  czyli jednak :):) to widzimy Daniela we wrześniu Laughing WARRR!!!!

 • PawelMMA

  super informacja z rana! realna szansa na wygraną.
  do tego ciekawa numerowana gala w PPV

 • Eksporter Zla

  nasze modły jednak zostały wysłuchane, dostał przeciwnika którym obiektywnie ma szanse wygrać, a nie został potraktowany jako kelner do odbicia się dla wielkich nazwisk, którym podwinęła się noga raz.

 • IronMike

  Od poczatku trabilem ,ze dostanie Guelmino , tym bardziej jestem zadowolony bo przeciwnik w zasiegu

 • kamerling

  Trudno w tej walce wskazać faworyta. Daniel ma szanse jak najbardziej, ale czy je wykorzysta? Sam nie wiem.

 • kerimm85

  LEPEIJ NIE MOGL TRAFIC