Demian Maia otrzymał propozycję walki z Nickiem Diazem

24 Lipiec 2013
Demian Maia otrzymał propozycję walki z Nickiem Diazem


Fani MMA padli ofiarą kolejnego miszmaszu organizacji UFC i Nicka Diaza. W zeszłym tygodniu trener fightera ze Stockton – Cesar Gracie, stwierdził że jego podopieczny otrzymał propozycję walki, co natychmiast zdementował Dana White. W poniedziałkowym programie The MMA Hour, Demian Maia powiedział, że ZUFFA przedstawiła mu kandydaturę Diaza, jako jedną z opcji na kolejne starcie.

Nie da się zaprzeczyć, że z chęcią zobaczylibyśmy niekończące się kombinacje BJJ, jakie niesie za sobą potencjalne zestawienie obu panów. Niestety, na drodze do tego idealnego pojedynku, stanął jeden istotny szczegół:

To jest bardzo interesująca walka, ale słyszałem, że Nick przechodzi do wagi średniej. Słyszałem, że ma zamiar zrobić 185 funtów. Tak słyszałem… nie pamiętam nawet kto mi to mówił, ale zobaczymy co się wydarzy.

Sytuacja z Diazem jest o tyle enigmatyczna, że wizja bez pasa, zdaje się nie interesować byłego mistrza Strikeforce i tylko jakiś solidny przeciwnik jest w stanie sprowadzić go z powrotem do oktagonu. Tymczasem, Demian Maia ma za sobą trzy zwycięstwa z rzędu w półśredniej, imponującą wygraną z Jonem Fitchem i wielką ochotę na pas:

Najważniejszy dla mnie jest teraz pas i nieważne, czy przyjdzie mi o niego walczyć z GSP czy kimkolwiek innym. Ale jeżeli będę mógł zrobić coś w stylu w jakim zrobił to Weidman, czyli wyjść do walki i wygrać z dominującym dotychczas mistrzem, jest to jeszcze bardziej interesujące.

Komentarze

 • Pako

  fajnie by było zobaczyć grappling na tak wysokim poziomie w klatce 🙂 takie starcie to popieram 🙂

 • Wociek

  No ten pojedynek ma potencjał na bycie niesamowitym.Tylko pytania dalej są -czy Nick Diaz w ogóle wróci do walk i czy będzie dobijać wagę (to drugie jakoś mi się nie widzi…)

  Oby wszystko się ułożyło.

 • nitro

  Mógłby pójść do średniej, w 77 jest strasznie chudyLaughing Z jakimś Bispingiem, Czilem by mógł zawalczyć… 

 • metaraon

  Nie widzę tej walki w parterze. Nick by go trzymał i obijał w stójce.

 • IronMike

  Ja bym widzial to w parterze. Maia wprowadzil swoje ofensywne zapasy na zupelnie inny poziom. Mocny w te klocki Fitch byl bezradny, to nie miałby problemow obalac Diaza.Bylaby pewnie kulanka na calego