Dream wraca, po raz kolejny?

07 Lipiec 2013
Dream wraca, po raz kolejny?

Fight for Japan

Firma Real Entertainment, znana także, jako była ekipa Pride odłączyła się finalnie od Glory Sports International. Pierwotnie data powrotu miała oscylować w okolicach lipca, lecz jakiś czas temu pojawiła się informacja że nastąpi to jesienią, możliwe że we wrześniu. Gala odbędzie się pod zupełnie nowym szyldem.

Po upadku Pride, odpowiedzialni za walory produkcyjne Daisuke Sato i Keiichi Sasahara, wspomagani zza kulis przez Hiroyukiego Kato, wraz z resztą ekipy produkcyjnej postanowili pożegnać się z fanami. Z tego też powodu zorganizowano galę Yarennoka!, która miała miejsce w sylwestra 2007 roku. Niedługo po tym okazało się, ze byłe Dream Stage Entertainment w połączeniu Fighting and Entertainment Group (właścicielem K-1 i Hero’s) powołało do życia nowy projekt nazwany Dream.

Po trzech latach działalności (w tym ostatni rok bez K-1) naznaczonej kłopotami finansowymi wydawało się, że japoński gigant odszedł na zawsze. Okazało się jednak, że spółka Glory Sports International (właściciel Glory) wykupiła Dream i zorganizowała 31 grudnia 2012 jeszcze jeden noworoczny event pod nazwą Dream 18. Mimo świetnej oprawy i walk projekt nie został kontynuowany.

Komentarze

  • tomox

    wole bezpośredniego spadkobierce Pride, niż jego europejską podróbkę 🙂

  • Pako

    na dłuższą mete nie ma co tego ciągnąć,niestety w tych czasach UFC zjada konkurencję….