Gegard Mousasi chce walczyć z Vitorem Belfortem – UFC zainteresowane zestawieniem

20 Lipiec 2013
Gegard Mousasi chce walczyć z Vitorem Belfortem – UFC zainteresowane zestawieniem

Przypadek Vitora Belforta (23-10) jest wyjątkowo ciężkim orzechem do zgryzienia dla ZUFFY. Po pierwsze, błyskawicznie przegrał walkę o mistrzowski pas a od stycznia 2012 walczy wyłącznie poza granicami USA, gdzie mógłby mieć problemy w związku z kuracją TRT. Czynniki te sprawiły, że pomimo imponującego pasma czterech zwycięstw z rzędu w wadze średniej, włodarze UFC nie wiedzą co z nim zrobić. Rozwiązanie jakby nasuwa się samo, bo oto pojawił się utalentowany Gegard Mousasi (34-3-2), który nie poddaje się i kontynuuje kampanię na rzecz spotkania się z Phenomem, nawet jeżeli miałby zejść do 185 funtów, co i tak planował.

Za słowami Gegarda, który udzielił wywiadu dla tatame.com.br:

Prawda jest taka, że najpierw musi się odbyć drugie spotkanie „Silva vs. Weidman” 28-go grudnia… Vitor musi czekać na swoją kolej, choćby nie wiem co. Wiem, że UFC chce naszej walki, bo zaproponowali mi ją na wrzesień w Belo Horizonte. Nie mogłem jej przyjąć, ponieważ właśnie przeszedłem operację. Więc, nieuniknionym jest, że Vitor i ja spotkamy się, by najpierw wyjaśnić sobie kto jest pretendentem nr 1. Wg mnie, powinniśmy również walczyć na tej samej, grudniowej karcie co Anderson vs. Weidman 2. To jest bardzo proste. Vitor i ja mieliśmy walczyć w przeszłości, zarówno dla Affliction jak i dla UFC. Vitor wie, że to jest nieuniknione i w końcu spotkamy się w oktagonie.

Szanse na to, że Brazylijczyk będzie czekał na rozwój wydarzeń pod koniec roku a później jeszcze dłużej, by zyskać swoją szansę, są znikome. W chwili obecnej nie ma bowiem zbyt wielu (wolnych) nazwisk, które byłyby dla niego interesujące i jednocześnie utrwaliły jego i tak mocną pozycję.

Komentarze

 • kamerling

  Fajne zestawienie. Stawiałbym na Belforta przez (T)KO.

 • Wociek

  Mousasi to cholerny artysta,największych kozaków stójkowych prących do przodu potrafił zaszczuć i przeprowadzić walkę pod własne dyktando.Jeżeli doszłoby do zestawienia i Gegard nie uległby presji-zdecydowanie stawiam na niego.

 • PawelMMA

  ciekawa walka. patrząc na formę w jakiej ostatnio jest Vi[T]o[R][T] to stawiam na niego 🙂

 • Pako

  to czekamy na takie zestawienie 🙂 Vitor via Tko Laughing

 • IronMike

  Wociek@
  Zwlaszcza z Jardinem klase pokazal 😀 Trt Rex przez brutalny nokaut , nie mam watpliwosci . To jest Vitor 2.0 na dzien dzisiejszy