Gilbert Melendez: „Zmierzam po pas UFC.”

03 Lipiec 2013
Gilbert Melendez: „Zmierzam po pas UFC.”

Pomimo kwietniowej porażki na punkty z mistrzem Bensonem Hendersonem, czołowy lekki Gilbert Melendez nie poddaje się i jeszcze bardziej koncentruje się na swoim celu a jest nim najwyższe trofeum UFC.

Uważam, że jestem najlepszym zawodnikiem wagi lekkiej na świecie. Myślę, że ustaliłem ten cel i udało mi się go osiągnąć. Uważam, że pokazałem to w mojej ostatniej walce. Udowodniłem, że jestem lepszym fighterem niż Benson. Jest ciężkim oponentem, ale wydaje mi się, że pokonałem go tego wieczoru. Być może przegrałem na kartach sędziowskich, ale wiem, że wygrałem. Utrzymałem swój teren i byłem gotowy walczyć na śmierć, podczas gdy on raczej nie był.

Wygrana czy nie. Mistrz Strikeforce potrafi jednak odkryć pozytywne aspekty porażki:

Uzyskałem masę pozytywów z tej walki. Co prawda przyjęcie przegranej było ciężkie. Ale to przechodzi i natychmiast przegrupowujesz siły, żeby rozpocząć podróż powrotną. Patrzysz na to, co musisz zrobić inaczej i myślisz o pozytywnej stronie wszystkiego. A było ich naprawdę sporo. Po tym pojedynku moje nazwisko jako marka, poszło w górę. Wygrałem siedem poprzednich walk, byłem niepokonany przez solidny okres czasu a teraz gdy jestem w UFC, pomimo porażki, moje nazwisko i tak jest 10 krotnie bardziej znane.

Do niedawna uważany za absolutnie czołowego fightera wagi lekkiej na świecie, Gilbert wie, z nowym pracodawcą i po przegranej walce o tytuł, będzie musiał jeszcze mocniej pracować, aby zdobyć najwyższe trofeum. Mimo to cel nr 1 wciąż jest na jego radarze:

Zmierzam po pas UFC i zamierzam kontynuować udowadnianie, że jestem najlepszym fighterem na świecie. Moim celem jest teraz zdobycie tytułu UFC. Nie dbam o to kto go będzie miał. Zmierzam po niego.

Komentarze

  • Pako

    zapomniał dodać że może go czekać przystanek z Pettisem :):)

  • IronMike

    Nie obchodzi mnie kto to zrobi ale mam szczera nadzieje ,ze ktos paper champa zwali z tronu. Pettis niezbedny, choc Grant tez moze go okielznac