Gilbert Yvel kończy zawodową karierę

01 Lipiec 2013
Gilbert Yvel kończy zawodową karierę

Pięćdziesiąt sześć zawodowych pojedynków i szesnaście lat po rozpoczęciu kariery MMA, Gilbert Yvel (38-16-1-1NC) ogłosił, że kończy z występami w ringu/klatce.

Yvel ma na swoim koncie pojedynki z najbardziej klasowymi przeciwnikami w historii MMA, tj. Dan Henderson, Wanderlei Silva, Vitor Belfort, Junior dos Santos, Josh Barnett i wielu innych. Dzięki jego wysiłkom, punktu zwrotnego w swojej karierze dokonał nawet nasz rodak Michał Kita, który m. in. po przegranej z Holendrem, rozpoczął długą passę zwycięstw, popartą poważnymi zmianami w treningu.

Kariera Gilberta obfitowała w wiele wspaniałych momentów jak i kontrowersyjnych walk w których: kopał w krocze, wkładał palce w oczy, ugryzł swojego przeciwnika a nawet uderzył sędziego. Wczoraj obchodził 37 urodziny i to właśnie tego dnia pojawiła się szerzej w mediach informacja o decyzji zakończenia kariery.

W swoim dorobku próbował również kariery w K-1, ale były to raczej gościnne występy niż cokolwiek poważnego. Przygodę stójkową zakończył na statusie jednej wygranej i jednej przegranej. Życzymy powodzenia przedstawicielowi starej, holenderskiej szkoły walki.

Komentarze

 • Pako

  szkoda bo go chętnie bym zobaczył z Jankiem……..

 • Blade

  albo z Jankiem albo z kims z wagi ciezkiej, wielka szkoda ze nie wystapi na KSW 🙁

 • kamerling

  Jak się nie mylę to chodziły słuchy o zestawieniu go z Różalem jakiś czas temu.

 • Zaneczek4

  @kamerling
  chyba zalatwilby Rozala przed czasem ;p

 • Pako

  hehe też bym z chęcia zobaczył Różala z Yvel'em Laughing

 • zenek

  Zawsze wydawał mi sie malym zawodnikiem i otluszczonym nie wiem czemu tak ale w ufc wygladal krytycznie ale umiejetnosci posiada