Kamil Waluś o rozpoczynających się przygotowaniach do KSW 24

autor:
01 Lipiec 2013
Kamil Waluś o rozpoczynających się przygotowaniach do KSW 24

kamil_waluś-ważenieksw22_mmanewsPL

Wywiad z Kamilem Walusiem, jaki ukazał się na łamach oficjalnej strony federacji KSW. „Augustowski drwal” opowiada o planowanych wyjazdach na obozy przygotowawcze przed walką z Olim Thompsonem na wrześniowej gali KSW 24 w Łodzi.

W środę rozpoczyna się 10. Obóz KSW. Wiem, że pojawisz się na nim w czwartek. Czy obecność na obozie oznacza początek twoich przygotowań do walki na KSW24?
– Cześć wszystkim. Na wstępie pozdrawiam wszystkich, którzy mnie wspierają i wierzą we mnie oraz tych, którzy już założyli, że przegram. Dajecie mi siłę do treningów. Przygotowania zacząłem już wcześniej, ale z powodu problemów rodzinnych – zmarł mój brat cioteczny – musiałem je przerwać, dlatego obóz KSW to świetna opcja na początek przygotowań.

Powiedz szczerze, dlaczego jedziesz na obóz? Przecież trenujesz z zawodowcami, doświadczonymi zawodnikami, a tam będzie dużo osób początkujących?
– Jadę na obóz, bo jeżdżę na nie od samego początku. Jest świetna atmosfera, świetni trenerzy i zawsze się tam dobrze czuję, polecam wszystkim.

Uważasz, że jadąc na taki obóz osoby startujące profesjonalnie mogą się jeszcze czegoś nauczyć?
– Oczywiście, że tak . Skład trenerski jest tak dobrany, że każdy wyniesie coś nowego.

Wspomniałeś, że jeździsz na obozy organizowane przez Federację KSW od samego początku. Wyjeżdżałeś również na wiele innych obozów. Chciałbym zapytać, co twoim zdaniem wyróżnia wyjazdy KSW od innych obozów przygotowawczych?
– Na pewno niepowtarzalna atmosfera dzięki której czujesz się jakbyś znał się z tymi wszystkimi ludźmi od zawsze.

A jakbyś przekonał tych, którzy są niezdecydowani do ruszenia tyłka z kanapy i przyjechania do Giżycka?
– Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać, każdy powinien zdawać sobie sprawę, że jest to świetna okazja do potrenowania i przeskoczenia kilka leveli wyżej.

Co dalej po Obozie KSW? Znów wyjazd do USA?
– Tak, znowu wyjeżdżam do Teamu Blackzilians. Dużo osób pisze do mnie i czekają na mój przyjazd. Będzie się działo. Tym razem będę kręcił videobloga i będziecie mięli okazję zobaczyć jak tam jest. Na pewno co niektórzy zabukują bilety lotnicze i odwiedzą Miami.

Twój najbliższy rywal to Oli Thompson. Co możesz powiedzieć o jego umiejętnościach?
– Najbardziej wymagający przeciwnik w mojej karierze. Doświadczony, twardy z solidnymi umiejętnościami i piekielną wytrzymałością. Na pewno damy dobrą walkę, bo ja nie zamierzam odpuścić.

Twoje walki na KSW kończyły się szybko i zawsze na ziemi, ty byłeś na górze, oponent na ziemi i mocne ground and pound. Tym razem przewidujesz podobny przebieg pojedynku?
– W walce wszystko się może zdarzyć, ale na pewno będę szukał szybkiego skończenia walki, ale jednocześnie dać fanom dobrą walkę, krew i pot (śmiech).

Na koniec poproszę kilka słów do przeciwnika…
– Oli gratuluję wygranej walki z Asplundem, powodzenia z Grovem. Czekam na ciebie, będę w życiowej formie i to ci mogę obiecać. Let’s get ready to rumble!

konfrontacja.com

Komentarze

 • Pako

  dajesz Waluś dajesz :):) to będzie dla Ciebie egzamin dojrzałości MMA trzymam kciuki Cool

 • IronMike

  videoblog z pobytu w blackzilians bym zobaczyl chetnie. Nic Walus musi tyrac , Vitor ,Ali ,Rashad i reszta go beda torturowac ale fajnie, bo sie wiele nauczy trenujac z elitą.

 • saabinaa

  Czekam na video blog 😀

 • tomox

  walka największego grubasa w ksw z największym „koksem” w ksw (nie ujmując Pudzianowi), czyli technika (zobaczymy jaka) kontra warunki fizyczne na ringu mma po raz kolejny

 • kamerling

  Jeżeli te wypowiedzi nie są w jakiś sposób poprawiane itp, to naprawdę Kamil udziela fajnych odpowiedzi w dobrym tonie.

  Niemniej jednak nie widzę go triumfującego nad Thompsonem.

 • IronMike

  Tomox na ksw juz wieksze parówy występowały. Masło fasolowe czy David Olivia a Oli to nie tylko warunki i siła

 • tomox

  @IronMike wiem, tyle że Waluś jest regularnym zawodnikiem ksw a tamte parówy pojawiały się tylko na pokazowy odstrzał (Piliafas, Asplund), wiadomo, że nie tylko siła ale niewątpliwie jest to największy atut Oliego

 • kerimm85

  dobra walka bedzie

 • Pako

  bedzie bedzie 🙂 może walka dotrze to drugiej rundy :):) chciałbym zobaczyć czego go w Blackzilians nauczyli 🙂 czekam na  video 😀

 • zenek

  hahaha takie baty dostanie ze ledwo chodzic bedzie umial.Low kick od oliego dostanie to mu sie przypomni pierwsza walka i gest najmana ;p