Komisja Stanowa rozważa wprowadzenie zmian w kwestii uderzeń kolanem i nogą na obalonego zawodnika

29 Lipiec 2013
1
Komisja Stanowa rozważa wprowadzenie zmian w kwestii uderzeń kolanem i nogą na obalonego zawodnika

Niech wstrzymają radosne salwy armatnie ci z Was, którzy po przeczytaniu nagłówka, podskoczyli z krzesła z okrzykiem „soccer kick!”. Podczas corocznego spotkania organizowanego przez Zrzeszenie Komisji Bokserskich, padła co prawda oferta ponownego rozpatrzenia kwestii uderzeń nogą i kolanem na obalonego fightera, ale dotyczą przede wszystkim tych sytuacji, gdy zawodnik używa zasady podparcia się (trzecim punktem ciała), do zdobycia dogodnej dla niego pozycji lub wymuszenia faulu.

Ostateczna decyzja w tej sprawie, zapadnie pod koniec tego miesiąca, czyli w ostatni dzień zjazdu a współautorem zmiany jest m. in. Keith Keizer z Komisji Sportowej Stanu Nevada. Zmiana powyższej reguły, rozwiązałaby przypadki, gdy obalony fighter próbuje wymusić na swoim przeciwniku faul w postaci nielegalnego kopnięcia.

Wg nowej reguły to sędzia będzie decydował o tym, czy podpierający się częściowo lub w całości fighter, będzie w pozycji zagrożonej kopnięciami na głowę ze strony jego przeciwnika. Tych, którzy będą celowo wymuszali faul, sędzia dodatkowo będzie mógł ostrzec słownie a nawet ukarać odjęciem punktu.

Problem ten był regularnie poruszany publicznie, przy okazji kolejnych gal, gdzie zawodnicy taktycznie rozgrywali kwestię powrotu do góry, po uprzednim obaleniu. Jeżeli wyznaczyć jedną zasadę, która oddala MMA od „realnej walki”, to byłaby to właśnie zasada podparcia się trzema punktami ciała.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Oczekk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oczekk
Gość
Oczekk
Offline

Można kopać i uderzać kolanami, gdy przeciwnik jest podparty trzema punktami, (podparcia) a w przypadku 4 już nie. –> Tak to powinno wyglądać.