Konfrontacja rozważa catchweight w walce Marcina Różalskiego na KSW 24 – Różal odmawia ścinania wagi

01 Lipiec 2013
Konfrontacja rozważa catchweight w walce Marcina Różalskiego na KSW 24 – Różal odmawia ścinania wagi

Przeglądając oficjalną stronę konfrontacja.com, zauważyliśmy przez przypadek, że na rozpisce dwudziestej czwartej gali w Łodzi, brakuje wagi pod nazwiskiem Marcina Różalskiego. Ten stosunkowo lekki „ciężki” ważył na ostatniej gali 102,5 kg, czyli 9,5 kg więcej niż limit dywizji półciężkiej. Postanowiliśmy sprawdzić przyczyny takiego stanu rzeczy.

Przy okazji porannej rozmowy z Maciejem Kawulskim na temat kolejnych miast, planowanych pod przyszłe gale KSW, zapytaliśmy współwłaściciela Konfrontacji o to przeoczenie. Okazało się jednak, że nie jest to żaden graficzny chochlik:

Jest dużo prawdopodobieństwo, że na tę walkę przygotujemy „catchweight”. Są dwa pomysły i może być na tyle duża przepaść wagowa pomiędzy zawodnikami, że nie będziemy mogli kategoryzować walki, tylko łapać „catchweight”. W związku z tym nie wpisaliśmy wagi pod zdjęciem Różala. Nie mamy jeszcze precyzyjnie dobranego oponenta, dlatego nie zamknęliśmy tego tematu a jak sam wiesz, może być różnie.

MMAnews nie śpi, MMAnews czuwa! Dlatego o komentarz poprosiliśmy również samego Marcina Różalskiego, który jest tu obiektem zainteresowania:

Ja całe życie walcząc, robiłem to w wadze ciężkiej. To jeżeli chodzi o walki zawodowe, czy to w kick boxingu, w boksie, K-1, boksie tajskim i MMA. Za dzieciaka nigdy nie akceptowałem zbijania wagi. Jadąc na zawody w kategorii do 74, miałem 74.2kg i nie zbijałem tych 200 gram, tylko wszedłem w kategorię 79kg. Ja ogólnie lubię walczyć z cięższymi fighterami. Ja jestem waga ciężka i uważam, że powyżej tych 100 kilogramów to już po prostu walczysz i to twój biznes czy chcesz walczyć w 110, 120kg i czy dobrze czujesz się w tej wadze. Walczy się w takiej wadze w jakiej się dobrze czujesz a ja czuję się dobrze w ciężkiej i to bez różnicy dla mnie, czy mój przeciwnik waży 115 kg czy 120 kg. No może w MMA to ma znaczenie, bo jak taki kloc przygwoździ mnie ciałem i potrafi dobrze balansować ciałem, to mogę pod nim leżeć i tak będzie cała walka wyglądała. Dlatego chodzi o dobranie takiego przeciwnika, który będzie chciał ze mną walczyć a nie przewracać, jak to było do tej pory.
Podsumowując, chciałbym jednak powiedzieć, że waga mojego przeciwnika jest mi bez różnicy. Waga ciężka to jest waga ciężka i będę się bił z każdym, obojętnie ile będzie ważył. Zbijał wagi to ja na pewno nie będę, to nawet nie ma o tym mowy.

Co więc KSW ma przygotowane dla Różala? O tym przekonamy się prawdopodobnie już niedługo.

Komentarze

 • kamerling

  Ma ktoś jakiś pomysł na przeciwnika dla Różala? Laughing

 • IronMike

  Tez o tym myślałem , szczerze to nie mam pomysłu i uważam ,że mógłby zostać przy uderzanych ,a w jego miejsce jakiegos perspektywicznego młodzika upchać w rozpiske

 • Zaneczek4

  moze Peter Graham

 • PawelMMA

  chyba ten wywiad został troszkę przerzedzony ze słówek na ch… i k… 🙂

 • Polak

  Może Jonathan Ivey?

 • Wociek

  Peter Graham nie sądzę aby wchodził w grę,jeśli federacja chce aby Różal wygrał ;p Jeśli gość dwukrotnie wręcz zmiażdżył Konstantina Gluhova,to pomimo sympatii do Różala i szacunku do jego kariery,umiejętności,osobowości i zasad….nie sądzę by podołał.

 • Pako

  chłopak krótko i na temat 🙂 nie ma zbijania wagi cały RóżalApplause

 • zenek

  Peter Graham jeszcze on bylby na rozpisce marzenie ale watpie bo Różal nie ma z nim zadnych szans jest to przeciwnik nawet trudny dla najlepszych w Polsce .

 • Blade

  Jak chcieli LeBannera, to czemu nie Graham ? 🙂 Niech mu dadza Melvina Manhoefa i po problemie !

 • chamillionaire

  Manhoef by go zabił 😀

 • kamerling

  Melvin w ciężkiej przeciwko Różalowi – panowie, abstrakcja Laughing

 • Pako

  a to czemu? jego normalna waga to okolo 90 kg wiec tylko 3 kilo wiecej i jest walka Różal vs Manhoef

 • nitro

  To by już cyrk był, latanie po wagachSmile Pewnie ten Melvin by go mógł ubić w stójce.

 • Pako

  @nitro- a KSW to nie cyrk?? bo czasami mi sie wydaję że tak jest Laughing

 • Pudzielianienko

  „Dlatego chodzi o dobranie takiego przeciwnika, który będzie chciał ze mną walczyć a nie przewracać, jak to było do tej pory. ”
  Jak to się dzieje, że większość fajterów nie szuka żadnych wymówek po przegranej, a taki hardkorowy twardziel i barbarzyńca zawsze ma ich 10 w rękawie.

 • metaraon

  Szkoda, że nie jest taki hardkorowy w ringu – dla innych profesjonalnych zawodników.