[UPDATE] Koniec fighterskiej emerytury Nicka Diaza coraz bliżej

18 Lipiec 2013
[UPDATE] Koniec fighterskiej emerytury Nicka Diaza coraz bliżej

Prawie zawsze słowa wypowiedziane w przypływie emocji, pomagają tylko na chwilę. Przekonał się o tym Anderson Silva a teraz powoli przekonuje się do tego Nick Diaz (26-9-1NC), który jest chyba coraz bliżej zmiany statusu z fightera emerytowanego na czynnego.

Niedawnym gościem w radio BJPenn.com był wieloletni przyjaciel, trener i były manager Nicka, Cesar Gracie. Na łamach programu Cesar wyznał:

Jeżeli chodzi o jego fighterską karierę i całą resztę, Nick był w Vegas i niedawno wrócił. Jest dla niego oferta na stole, to wszystko co mogę powiedzieć. To coś na co wszyscy spoglądają i próbują z nim to przedyskutować. Dana zaoferował mu walkę. Jest oferta na stole, nie mogę powiedzieć o kogo chodzi, ale myślę, że to całkiem porządna oferta. Żadna decyzja nie została jednak jeszcze podjęta.

Po marcowej porażce z mistrzem Georgesem St. Pierre, niepokorny zawodnik ze Stockton wyraził natychmiast swój żal i jeszcze zanim wyszedł z oktagonu, wspomniał o planach przejścia na emeryturę. Kilka miesięcy później, bez słowa postanowił zagrać ZUFFIE na nosie i zorganizować swoją własną galę WAR MMA. Najwyraźniej odkrył, że bardziej od organizowania, Nick woli niszczyć swoich przeciwników. Od pewnego czasu słychać, że Diaz powoli przełamuje się do podjęcia właściwej decyzji.

UPDATE: Pisząc ten artykuł, mieliśmy na uwadze cytat Dany White, który kiedyś wspomniał o „dziwnych grach prowadzonych przez Cesara Gracie” i wg tego co właśnie przeczytaliśmy, prezydent UFC całkowicie zaprzeczył słowom Cesara:

Nikt z UFC nie rozmawiał z Cesarem Gracie, ani z nikim z otoczenia Nicka.

Komentarze