Kontrakt Sonnena na ukończeniu – fighter przedstawia swoje żądania względem UFC

12 Lipiec 2013
Kontrakt Sonnena na ukończeniu – fighter przedstawia swoje żądania względem UFC

O Chaelu Sonnenie (27-13-1) można powiedzieć wiele, m. in. to, że jest jednym z czołowych zawodników pod względem liczby szans zdobycia mistrzowskiego tytułu UFC i jest ku temu wyraźny powód. Na dzień dzisiejszy jego kontrakt przestał obowiązywać i w związku z jego przedłużeniem, Amerykanin ma obszerną listę żądań, które jego zdaniem powinny zostać spełnione przez organizację. Wciąż, ciężko jednak brać na poważnie słowa Sonnena, dlatego potraktujmy to jako dobrą lekturę z samego rana.

Mój kontrakt z UFC wygasł. Więc poszedłem do Dany White z listą żądań, bo to on jest tym, który składa w całość moją umowę. Dana myślał, że to jest żart, ale ja byłem poważny, ponieważ pieniądze dla mnie to nie wszystko.

Ściśle rzecz ujmując, Sonnen wysłał do prezydenta UFC następującą wiadomość:

Dana, mój manager mówi, że rozmawialiście z nim i opracowujecie mój kontrakt. Myślę, że powinieneś być świadomy moich żądań. Po pierwsze, Jello Biafra ma zastąpić Bruce’a Buffera jako ringowy anounser. Po drugie, każda walka w której będę uczestniczył, musi być z pretendentem do pasa lub o pas. Po trzecie, jeżeli przegram, dostanę natychmiastowy rewanż do chwili kiedy wygram. Po czwarte, żaden dziennikarz nie może mi spojrzeć w oczy, bo inaczej zostanie usunięty z pomieszczenia. Punkt piąty, komisja ma wszystko zalegalizować tak, żebym mógł ogłaszać własne walki. Punkt szósty, nie mogę już wchodzić do oktagonu, powinienem być tam wnoszony. Punkt siódmy, klucze do twojego (Dana) najmniej ulubionego Ferrari – nie proszę o zbyt wiele. Punkt 9, mogę używać Skype’a lub Face Time (iPhone) do moich walk. Punkt 9, moje warunki nie są negocjowalne: powiedz GSP, żeby przestał być takim k*tasem. Zwrócę mu jego furgonetkę jak już z nią skończę.

Jeżeli choć mała część z tej opowieści jest prawdą, chcielibyśmy zobaczyć pierwszą reakcję Dany White na powyższe żądania i sposób w jaki sobie z tym poradził. Tymczasem, Chael Sonnen 17-go sierpnia zmierzy się z Shogunem na debiutującym UFC on Fox Sports 1.

Komentarze