Marcin Held: „Walczę w Bellatorze we wrześniu a później prawdopodobnie na wiosnę w turnieju.”

25 Lipiec 2013
0
Marcin Held: „Walczę w Bellatorze we wrześniu a później prawdopodobnie na wiosnę w turnieju.”


W porannej rozmowie z Marcinem Heldem (15-3), który obecnie przebywa na obozie w Starym Kaleńsku, usłyszeliśmy, że wczoraj organizacja Bellator przesłała mu informację o kolejnych pojedynkach młodego prospekta z tyskiego Bastionu (Gracie Barra).

Informacja ta przyszła od Bellatora wczoraj. Obecnie jesteśmy na obozie w Starym Kaleńsku, więc jestem trochę odcięty od internetu. Miałem najpierw walczyć w dopiero co rozpoczynającym się turnieju wagi lekkiej, ale powiedzieli mi, że chcą, żebym wziął udział dopiero w kolejnym, na wiosnę. Zamiast tego, teraz wystąpię 27-go wrześnie w Portland.

Równocześnie Marcin opowiedział nam trochę o sportowej sylwetce jego kolejnego rywala:

To będzie Ricardo Tirloni (15-4). Ten sam zawodnik, który walczył z Davem Jansenem (19-2) w półfinale i przegrał. Widziałem tą walkę, tak jak i jego kolejną, dlatego coś już o nim wiemy. Nie mieliśmy jednak czasu, aby szerzej mu się przyjrzeć. na pewno mocno bije, ale nie jest jakimś super uderzaczem. O ile Jansen swoich przeciwników raczej nie nokautował, o tyle ten ma już znacznie mocniejsze uderzenie. Walka Ricardo z Jansenem niby trwała 3 rundy, ale w parterze nic tam specjalnego się nie działo. Jeden drugiego próbował sprowadzić i częściej wychodziło to właśnie Jansenowi, więc myślę, że ja też dam radę. Postaramy się tu na obozie pooglądać wszystko na jego temat.

Koniec końców, zapytaliśmy zawodnika Gracie Barra o wspomniany obóz w Starym Kaleńsku, gdzie szlifuje swoją technikę:

Jesteśmy na obozie, gdzie trenujemy z Brazylijczykiem – Alberto Mina (9-0). Robimy dużo parteru i Alberto pokazuje nam różne zagrania typowo pod MMA. On również jest dobrym zawodnikiem i jest niepokonany. Do tego codziennie robimy boks, ale jest to taki obóz raczej spacerowy.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt wrześniowego wystąpienia. Praktycznie miesiąc później, w Ergo Arenie, odbędzie się czwarta gala MMA Attack, gdzie Dariusz Cholewa od samego początku trwania organizacji, próbował sprowadzić do siebie 21-letniego fightera z Tychów. Wygląda na to, że MMAA wreszcie będzie miało szansę wykorzystać dogodny termin, zobaczymy jednak czy z niego skorzysta.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o