Matt Horwich vs. Kendall Grove otrzymują błogosławieństwo KSW

23 Lipiec 2013
Matt Horwich vs. Kendall Grove otrzymują błogosławieństwo KSW

O potencjalnym amerykańsko-amerykańskim pojedynku Matta Horwicha (28-21-1) z Kendallem Grove (18-13-1NC) w KSW, mówiło się od dłuższego czasu. Okazuje się, że pojedynek jest bliżej realizacji niż się tego spodziewaliśmy, jednak jest jedno małe „ale”.

Wszystko zaczęło się od tajemniczego wpisu Kendalla na twitterze z początku lipca, który podrzucił nam nasz zagorzały czytelnik:

Moja walka z Mattem Horwichem 6-go września powinna być dobrym starciem, jeżeli do niej dojdzie.

Wspomniane starcie prawdopodobnie nie odbędzie się jednak w Polsce, jak wcześniej słyszeliśmy, a za oceanem. Zapytany o szczegóły „Spyder” odpowiedział:

Kasyno Hard-Rock w Tulsa (Oklahoma).

Po szybkim re-searchu ustaliliśmy, że chodzi o galę XFN 14 (Xtreme Fight Night), przez który przewinęło się już wielu świetnych zawodników. W związku ze zbliżającym się wrześniowym KSW 24, pewne jest, że ten termin obaj zawodnicy mogą uznać za wolny, ale wciąż pozostała kwestia planów polskiej organizacji na najbliższą przyszłość. Tutaj dopomógł Horwich, który zadał włodarzom Konfrontacji pytanie na twitterze:

Martin, czy mogę podpisać kontrakt na walkę 6-go września?

Tym samym doczekując się odpowiedzi:

Oczywiście. Obaj jesteście dobrymi fighterami, więc bez wątpienia dacie razem dobre show. Daj mi znać po wszystkim.

Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia spotkania od żadnego z zawodników.

Komentarze

 • kamilj90

  Spodziewałem się tej walki na KSW jednak 🙂

 • Blade

  Na karcie KSW jest mało miejsca, więc dobrze że walka będzie za granicą 🙂 Myślę, że Kendal zdecydowanie wygra utrzymując walkę w stójce.

 • Blade

  Jeśli wygra Horwich to powinien dostać walkę z Mamedem, albo drugą z Materlą 🙂

 • kamerling

  Nie rozumiem jak można pytać się za pomocą Twittera "czy mogę podpisać kontrakt na walkę?" Facepalm

 • Pako

  Panie Martin a moge kupkę??ROFL

 • muniek

  Nie rozumiem jak można pytać się "czy mogę podpisać kontrakt na walkę?" używając Twittera Facepalm

  Ale co w tym dziwnego że zapytał przez twittera? Kontrakty z KSW nie są wyłącznościowe więc dziwne, że zawodnicy jeszcze pytają Martina czy mogą podpisać kontrakt na walkę w innej organizacji.

 • IronMike

  Jesli do tego dojdzie to bedzie ciekawe starcie. IMO faworytem Kendall

 • nitro

  Nudna walka, Horwich nawiedzone wejścia i zejścia z ringu…a w ringu nuda.Laughing Grove też nie jest jakimś efektownym zawodnikiem. Oni wychodzą tylko"odbędnić" walke i tyle.

 • Redaktor Kokos80

  jak Matt wygra… to raczej pewna jest jego walka z Mamedem na KSW. jesli zas Matt przegra, to mozna dac… mu Strusia lub Abu (o ile araba jeszcze KSW chce, bo na pewno bedzie straszna wies z jego ziomkami).

 • nitro

  Jaki sens ma ta walka? To krok wstecz dla Mameda…. Horwich preferuje "turlanine" a nie walke. Mamed wymęczy decyzje i tyle. Fight is fight a nieLaughing

 • Redaktor Kokos80

  sensu to nie ma juz obecnosc Kendalla w KSW. z kolei Matt jak najbardziej… to chyba jedyny zagraniczny zawodnik poza DVD, ktory wzbudza zainteresowanie wsrod Januszy. ma genialne wejscia i choc walczy topornie, to jednak daje spore emocje. generalnie w MW nie ma juz kogo dac Mamedowi (z tych dostepnych), jesli chodzi o sport, jak i emocje. jesli wiec Matt przegra z Kendallem, co w sumie jest bardzo prawdopodobne nie widze zadnej sensownej opcji dla Mameda na KSW w MW z tych relanych.

 • kamerling

  @muniek – walka z Kendallem byłaby 6 września jak wiemy, KSW24 jest 28 września. Być może KSW się nie kontaktowało z Mattem w sprawie jego walki w PL, a ten myślał, że są szanse na wrześniowy występ. I stąd to pytanie. Ja miałem na myśli to, że nie powinno się pytać o takie rzeczy używając Twittera. Lekko niepoważne. Chciał się gościu upewnić – mógł zadzwonić bezpośrednio do Martina/Maćka, albo zlecić do swojemu managerowi, a nie pisać publicznie używając portalu społecznościowego.

 • Oczekk

  Ale on mu to napisał gdzieś pod profilem, zamiast napisać na PW? Nie używam Twittera, to nie wiem jak tam jest, ale podejrzewam, że podobnie jak na fb, a to jest nie co śmieszne co zrobił Horwich. ;D

 • Pingback: Kendall Grove zawodnikiem Bellatora!()