„Michał zamierza skończyć Jay’a Silvę przed czasem!” – manager Materli o rewanżowym starciu na KSW 24

26 Lipiec 2013
„Michał zamierza skończyć Jay’a Silvę przed czasem!” – manager Materli o rewanżowym starciu na KSW 24

Po porannym ogłoszeniu drugiego spotkania Michała Materli z Jay’em Silvą, w internecie raz jeszcze zawrzało. Postanowiliśmy porozmawiać z – popularnym ostatnio na polskiej scenie managerskiej Norbertem Sawickim – który jest odpowiedzialny za prowadzenie sportowej kariery „Cipao” i który uczestniczył w negocjacjach odnośnie wrześniowego pojedynku.

Na początek zapytaliśmy szefa Sport management Team o to, czy są jakiekolwiek inne powody przyjęcia wyzwania, aniżeli materialne:

Nie prawda (że chodzi głównie o finanse). Bardzo cieszymy się, że ta walka doszła do skutku. Ona nie jest o pas. Taka decyzja została podjęta przez Martina i Maćka, dlatego że Jay nie wygrał (trzech) ostatnich swoich walk, ale to nie umniejsza jego umiejętnościom. Cieszymy się jednak, bo tak jak ich pierwsza, tak i ta będzie super walką. W kwestii sportowej natomiast, Michał chce pokazać, że to co się ostatnim razem wydarzyło, czyli długa i dramatyczna walka, że on będzie w stanie skończyć Jay’a przed czasem i dołoży do tego wszelkich starań.

Co jednak, gdy Jay Silva zwycięży? Czy zasłużyłby na kolejny rewanż, tym razem o pas? O takim scenariuszu manager kontynuuje:

Nie mam pojęcia co wtedy. Być może (zasłużyłby na walkę o pas). Wtedy usiądziemy i porozmawiamy, bo to tak naprawdę jest decyzja KSW. Powiem tak, ta walka w żaden sposób nie umniejsza Michałowi. To była walka roku, bo razem z Jay’em dali bardzo dobrą walkę. Były później jakieś kontrowersje, niektórzy widzieli, że to Silva był zwycięzcą. Skoro KSW uznało, że zasłużył na rewanż i to jest ten moment, to ok. Michał dołoży wszelkich starań, żeby to była super walka i zamierza go skończyć przed czasem.

Można by oczywiście spierać się o to, czy ostatnie walki świadczą czy też nie świadczą o sportowej sylwetce fightera, ale jedno jest pewne, że do tej pory lepszego systemu weryfikacji umiejętności nie wymyślono. Zwłaszcza w przypadku fightera z rekordem 8-8.

Komentarze

  • metaraon

    Chłopaki z redakcji nie śpią, pogratulować.

  • Blade

    Oby go skończył jak Wallace’a

  • Pako

    Oby skończył go jak najszybciej!!!! aby nie dał satyswakcji tym debilom z KSW