Piotr Jeleniewski o zbliżającym się pojedynku Marcina Naruszczki na GMC 4

01 Lipiec 2013
Piotr Jeleniewski o zbliżającym się pojedynku Marcina Naruszczki na GMC 4

Weekendowe German MMA Championship 4 to zdecydowanie milowy krok na niemieckim rynku mieszanych sztuk walki, gdzie sport ten jest wciąż oficjalnie zabroniony (transmisja w TV). O gali mówi się od dawna, ponieważ wystąpi na niej kilku wspominanych wcześniej reprezentantów naszego kraju. Jednym z nich jest Marcin Naruszczka (12-2), który po raz drugi zmierzy się z Abu Azaitarem (6-2).

O swoim podopiecznym porozmawialiśmy z Piotrem Jeleniewskim (PJ Promotion Group) dzisiaj rano przy okazji dłuższej rozmowy telefonicznej i oto co usłyszeliśmy:

Jego pierwszy pojedynek z Abu, który wygrał, rzeczywiście był bardzo ciężki. Ale Marcin jest teraz zupełnie inaczej przygotowany. Jego zdrowie jest na o wiele wyższym poziomie, kondycja przede wszystkim będzie tu odgrywała znaczącą rolę. Zupełnie inaczej jest ułożony w kwestii taktyki, ale to oczywiście zweryfikuje walka w najbliższy weekend.

Jak ustaliliśmy, fighter wyjątkowo wcześnie wyjechał z Warszawy do Niemiec:

„Marcin już od zeszłego tygodnia jest w Niemczech, gdzie odbył się niedawno amatorski puchar GMC w którym złoto zdobył Patryk Nowak. Choć MMA wciąż jest wciąż tam zabronione, to zdecydowanie widać postęp. Gorzej jest chyba tylko we Francji, ale to pewnie kwestia czasu zanim to się zmieni w Niemczech.”

Poza lipcowym GMC, dla fighterów PJ Promotion wakacje będą raczej okresem szlifowania umiejętności, ale już w sierpniu szykuje się zapowiedziana bomba o której na pewno poinformujemy na łamach naszego portalu. Tymczasem, jeżeli chcecie poczuć na własnej skórze doświadczenie trenerskie Piotra Jeleniewskiego, zapraszamy na zbliżający się w tym tygodniu obóz KSW w Giżycku, gdzie Piotr – obok Różala i Krzysztofa Soszyńskiego, po raz kolejny poprowadzi swoją część treningową.

Komentarze

 • kamerling

  Kurcze nie wiedziałem, że Naruszczka jest w PJ Promotion Group. Nieźle.

 • remo13

  w Niemczech MMA jest zabronione dla TV przez co jest mniej popularne ale UFC nie mialo oporow zeby zorganizowac tam gale (a bylo tam juz 2 razy) a nas niewiadomo czy w ogole maja na uwadze gdzie powoli ludzie juz zaczynaja kumac o co kaman i zapelniaja hale… taka moja mala uwaga 🙂

 • Redaktor Kokos80

  UFC nie sprzeda gali w Polsce dobrze, chyba, ze zrobia ja pod Szwedow…. Janusze maja naprawde wyjebane na UFC. tym bardziej, ze bilety tam sa drogie.

  w DE tez nie ma klimatu pod MMA jakos szczegolnego. UFC to jakas tam eksluzywna marka dla nich, ale generalnie do boksu im daleko. no i Niemcy nigdy nie beda kibicowac Arabom, Turkom itp. ta gala tez wypadnie lipnie. pod wzgledem zainteresowania.

 • saabinaa

  Andrzej Janisz w programie "Siłownia", twierdził, że UFC bez problemów sprzedałoby UFC w Polsce.