Rampage vs. Roy Jones Jr. w pojedynku bokserskim na koniec roku?

26 Lipiec 2013
Rampage vs. Roy Jones Jr. w pojedynku bokserskim na koniec roku?

Najpierw przez lata mówi się o potencjalnym pojedynku bokserskim pomiędzy Andersonem Silvą a popularnym bokserem Roy’em Jonesem Juniorem, który nawet zjawia się na UFC 162 zaproszony przez Danę White, a teraz do wiadomości publicznej wypłynęło info o ewentualnej walce Quintonem Jacksonem. Albo mamy do czynienia z typowym podbijaniem stawki lub faktycznie coś jest na rzeczy.

Organizatorem pojedynku miałby być VIACOM, znienawidzona przez Danę White „firma matka” organizacji Bellator FC. Choć Rampage dopiero co podpisał kontrakt z Bellatorem/Viacom, ten ma wobec niego szersze plany. Nie wiadomo jeszcze w jakiej kategorii wagowej panowie mieliby walczyć, natomiast wiadomo, że jeżeli do tego dojdzie, to będzie to termin końca tego roku. Nie ma również jasnej odpowiedzi pod jakim szyldem miałaby być zorganizowana walka, ponieważ Bellator kojarzył się do tej pory głównie z MMA.

Quinton odszedł z UFC wyraźnie obrażony na byłego pracodawcę, u którego przegrał swoje trzy ostatnie pojedynki z rzędu. Ostatni raz znokautował swojego przeciwnika na UFC 92 i był to Wanderlei Silva w ich trzecim, rewanżowym starciu. Roy Jones Jr. to niegdyś absolutny top bokserskich rankingów i pomimo 44 lat, wciąż pozostaje aktywnym zawodnikiem. Pozostaje nam jedynie usiąść i czekać na rozwój wydarzeń.

UPDATE: Walka ma być dostępna za pośrednictwem PPV. Szczegóły zostaną ogłoszone oficjalnie w przyszłym tygodniu. Podobno negocjacje w tej sprawie trwają od 7 miesięcy.

Komentarze

  • metaraon

    Walki sportowych emerytów o głośnych nazwiskach.

  • Wociek

    Quinton,idź na już na tą emeryturkę.Albo zajmij się aktorstwem,już swoje zrobiłeś,większość Cię szanuję.Ale już nie wymyślaj niczego…