Silva jednak gotowy na Jonesa – mistrz półciężkiej odpowiada

03 Lipiec 2013
Silva jednak gotowy na Jonesa – mistrz półciężkiej odpowiada

Wczorajszy program UFC Tonight kolejny raz udowodnił, że Anderson Silva potrafi jednak komunikować się w języku angielskim, nawet jeżeli przyjąć, że te krótkie i zdawkowe odpowiedzi, są w rzeczywistości tymi samymi frazami, powtarzanymi od miesięcy a nawet lat. Z rozmowy na Skype pomiędzy prowadzącym Chaelem Sonnenem, Kennym Florianem a „Spiderem” wynika, że mistrz kategorii średniej może walczyć z każdym, łącznie z Jonem Jonesem.

Zacytowany przez Chaela na temat rzekomej przegranej Spidera z Bonesem (gdyby do walki doszło), Anderson odpowiedział bez namysłu:

Moja opinia jest taka. Mogę walczyć z każdym, z Jonem Jonesem, z zawodnikami w mojej wadze, wszystkimi którzy pracują dla UFC. Szanuję każdego, szanuję Jona Jonesa, szanuję Chrisa Weidmana, ale jestem tu w pracy. Nie boję się Jona Jonesa, Weidmana czy kogokolwiek. Jestem tu dla walki. To wszystko. Proste.

Cytat ten szybko trafił do Jona Jonesa, który za pomocą twittera zripostował:

Czuję się zaszczycony wyznaniem Silvy, które powiedział dzisiaj odnośnie naszego super fightu… To nie zmienia za bardzo niczego, wciąż ciężko pracuję… wierzę, że mam dar i trenuję ciężko na tyle, żeby zdobyć zwycięstwo w walce z kimkolwiek.

Choć przyzwyczajony do tego, że ludzie z otoczenia stawiają przeciwko niemu, kontynuując wywiad, postanowił przy okazji wbić małą szpilę w GSP. Na prośbę prowadzącego o komentarz do faktu, że Georges St. Pierre stawia na sobotnią wygrana Weidmana, w pół zdania przerwał:

Hmmm? Kto? Możesz powtórzyć pytanie?

Kilka dni temu Dana White obiecał fanom, że dojdzie do jednego z dwóch super fightów z udziałem Andersona i wspomnianych czempionów.

Komentarze

  • IronMike

    Gsp to ziomek Weidmana to nie powie przecież ,że przegra. Mam nadzieje na walke z Jonesem i nie ukrywam ,ze bym chcial by Jones zostal spacyfikowany co sie stanie , jesli zbytnio uwierzy w swoja stojke . Jak postawi tylko na zapasy moze byc ciezko spiderowi

  • Suriname

    Nareszcie!!!!! Sprawa jest prosta. Anderson wygrywa z Weidmanem i walczy z GSP, a potem z Bonesem. Przeczuwam, że do tego za szybko nie dojdzie, bo niedługo Belfort może mieć zaklepaną walkę z Andersonem, ale do tego nie dojdzie, bo Belfort walczy na galach UFC za granicą typu UFC Brazil, a walka o pas z Andersonem pewnie musi rozegrać się w Las Vegas, czyli komisja z Nevady dobierze sie do dupy Belfortowi. Więc stawiam, że po (wygranej) walce z Weidmanem Anderson powinien walczyć z GSP, a potem z Bosenem. Mam nadzieje, że Anderson Pokona Weidmana, GSP no i Jonesa, ponieważ jeżeli wygra te 3 walki to będzie zapamiętany do końca UFC, bo kto jak kto, ale Silva zasłużył na miano niepokonanego w UFC. Wierze, że pokona wszystkich i do końca kariery zostanie niepokonanym mistrzem UFC.

  • Pako

    Silva już będzie zapamiętany jako "The Best MMA Fighter In The World" ale na te super fighty to juz od dawna czekałem i mam nadzieje że do tego dojdzie Applause