Vitor Belfort odrzucił walkę z Timem Kennedym

28 Lipiec 2013
Vitor Belfort odrzucił walkę z Timem Kennedym

„Nie wybieram sobie przeciwników” – wielokrotnie przekonywał Vitor Belfort, który wierzy, że jego czas ponownego podejścia do mistrzowskiego pasa wreszcie nadszedł. Brazylijczyk dodał ponadto, że będzie walczył z każdym kogo postawi przed nim UFC. Okazuje się, że jest jeden warunek. Jego przeciwnik ma go przybliżać do mistrzowskiego pasa a nie od niego oddalać.

Od sierpnia 2011 roku nie przegrał ani jednego pojedynku w wadze średniej. Co więcej, zatrzymał przed czasem każdego z czterech dotychczasowych oponentów. To wg niego wystarczyło, żeby ZUFFA potraktowała go poważnie. Gdy najwyraźniej uznał, że jest odwrotnie, pokazał lwi pazur i odrzucił ofertę walki z Timem Kennedym. Brazylijski globo.com niedawno opublikował wywiad z managerem „Phenoma”:

To nie ma sensu żeby Vitor, który jest numerem 1 w rankingu, walczył z kimś kto jest numerem 2, numerem 6 lub numerem 10 w swojej kategorii. Jego następna walka w kategorii średniej będzie przeciwko zwycięzcy Weidman vs. Silva. Jeżeli UFC życzy sobie, aby walczył powyżej tej kategorii, jesteśmy do dyspozycji. To może być ktokolwiek, Tim Kennedy, nawet Roy Nelson, ale to musi być w kat. 205 funtów lub w wadze ciężkiej – on może nawet walczyć w wadze ciężkiej. Vitor chce walczyć, ale w swojej kategorii chce już tylko walki o pas.

Zapytany chwilę po konferencji prasowej Dana White odpowiedział, że nie słyszał, żeby Belfort był niezainteresowany starciem z Kennedym i zamiast tego powiedział, że „Phenom postradał zmysły”.

Komentarze

 • Pako

  hahaha,Vitor się zdenerwował 🙂 ja rozumiem Brazylijczyka,jest blisko pasa a tu dostaje kogoś kto jest średniakiem w UFC,ale z drugiej strony to podszedł by do tej walki,znokautował rywala a potem Title Shot….co do skakania w wagach to dla mnie bez sensu,ja go widzę świetnie w kategorii do 84kg,to już nie są te czasy jak kiedyś,teraz w kategorii ciężkiej jest inny poziom niż 10 lat temu,owszem takiego Patta Barrego to by ustrzelił,ale jak by trafił na Cormiera czy Juniora to by to mogło wyglądać nie co inaczej……..

 • kamerling

  Belfort teraz w ciężkiej? Abstrakcja.

  W sumie dobrze, że nie chce walczyć z Kennedym bo to nie ma sensu. A jak jakimś cudem by jeszcze z nim przegrał to już w ogóle masakra.

  Wydaje mi się, że zawalczy jeszcze z kimś w 84 kg i później jak wygra to dostanie TS.

  Dana ostatnio poniszczył tekstem "Vitor może sobie pisać do mnie te jebane listy, ale TS teraz nie dostanie". ROFL

 • Pako

  danuta ma swój świat,ale to on tam potrafi ciągać za sznurki,więc tak czy inaczej,jeśli Dana nie będzie chciał dać mu TS'a to się chłopak nie doczeka 🙂