Wrześniowy występ Janka Błachowicza na WSOF 5 w USA odwołany [UPDATE]

15 Lipiec 2013
Wrześniowy występ Janka Błachowicza na WSOF 5 w USA odwołany [UPDATE]

Czerwcowy wywiad z Jankiem Błachowiczem (17-3) poddał w wątpliwość jego występ na World Series of Fighting 5 z Anthonym Rumble Johnsonem (15-4). Po wczorajszej wizycie na obozie Nastula Team w Zakopanem, coś drgnęło w sprawie.

Przeprowadzając w niedzielę wywiad z mistrzem półciężkiej KSW, zapytaliśmy o rozwój wydarzeń w kwestii wrześniowego występu i co prawda nie usłyszeliśmy jednoznacznie odpowiedzi, że walki nie będzie, ale zamiast tego padły słowa:

„Wkrótce na mojej stronie ukaże się oficjalne oświadczenie w tej sprawie.”

Wywnioskować można z tego, że przecież nie wypuszcza oświadczenia ten, kto chce potwierdzić występ a wręcz odwrotnie. Dalej, rozmawiając z Krzysztofem Jotko (13-0) wyszło na jaw, że on także miał mieć pojedynek na tej samej amerykańskiej gali:

Tak (na pytanie o odwołanie walki Błachowicza). Mieliśmy walczyć razem z Jankiem na tej samej gali, ale raczej nic z tego nie będzie.

Walki szkoda tym bardziej, że z tego co się dowiedzieliśmy, nawet sami włodarze KSW byli bardzo przychylnie nastawieni do występu Jana Błachowicza w Stanach Zjednoczonych, do tego stopnia, że przyszłe terminy występów w Polsce, ustawiono specjalnie pod niego.

UPDATE: Informację tę potwierdził wczoraj Łukasz Jurkowski, który jest odpowiedzialny w tym konkretnym przypadku za przygotowanie oficjalnego oświadczenia w sprawie niedoszłego występu Janka na WSOF 5, który na twitterze napisał:

Jan Błachowicz nie zawalczy na WSOF. Amerykanie zagrali z nim bardzo nie fair chcąc dłuższej umowy niż pierwotnie ustalili.

UPDATE 2: Na oficjalnym fan page’u Błachowicza, pojawiło się oświadczenie:

Chciałbym oficjalnie wyjaśnić powody, dla których moja walka podczas gali World Series of Fighting, planowana na wrzesień tego roku, niestety nie odbędzie się. Pierwotnie moim rywalem miał być uznany w świecie MMA Anthony Johnson mający za sobą występy w UFC. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Johnson na wspomnianej gali w Atlantic City, rzekomo miał zmierzyć się z Mike Kyle’em. Prawdopodobnie nawet do tego pojedynku dojdzie, gdyż zawirowania przy rywalu Johnsona według moich przemyśleń wynikały z chęci wywołania na mnie presji podpisania nowego kontraktu jeszcze przed moim debiutem w WSOF. Pierwotnie kontrakt dotyczył jednego pojedynku, który w przypadku wygranej nad Johnsonem, mocno przybliżył by mnie do realizacji mojego życiowego celu i marzenia, czyli kontraktu z UFC. Strona WSOF postawiła jednak warunek, że kontrakt musi zostać zmieniony na min. 4 pojedynki z wyłącznością. To oznaczało by przynajmniej trzy kolejne lata czekania na upragniony debiut w UFC. Z dniem pierwszego lipca rozpocząłem przygotowania do wrześniowej walki. Obecnie czuję się oszukany przez WSOF zarówno sportowo jak i finansowo. Planowana walka na KSW 24 została przesunięta w czasie z powodu walki w Stanach Zjednoczonych. Teraz zostałem bez możliwości sprawdzenia się w ringu czy klatce, z czego jestem bardzo niezadowolony. Przygotowania koncentruję teraz aby pomóc mojemu klubowemu koledze Danielowi Omielańczukowi w budowaniu formy przed jego debiutem w UFC.
Udowodnię organizacji WSOF, że popełnili błąd. Znam swoją wartość i pokażę dobrymi występami podczas gal KSW, że zasługuje na szansę sprawdzenia się w elicie tego sportu. MMA jest całym moim życie. Nie zrezygnuje z marzeń. Trzymajcie kciuki za moje walki podczas KSW i mam nadzieje, niebawem również w UFC.

Ze sportowym pozdrowieniem
Jan Błachowicz

Komentarze

 • Pako

  czułem że to nie wypali,te WSOF coś dziwne się zrobiło ostatnio,coś czuje że w tym roku może zakończyć działalność……

 • metaraon

  Pewnie kasa im się kończy, szczególnie na zawodników bez głośnych (w USA) nazwisk.

  Pretekst do zerwania umowy może być dowolny, np … dłuższa umowa. Wiedzieli, że Janek ma kontrakt z KSW.

 • IronMike

  Kurwa ,nieeee ! Facepalm

 • kamerling

  Pewnie kasa im się kończy, szczególnie na zawodników bez głośnych (w USA) nazwisk.

  Pretekst do zerwania umowy może być dowolny, np … dłuższa umowa. Wiedzieli, że Janek ma kontrakt z KSW.

  No, wcale bym się nie zdziwił.

  Wielka szkoda niemniej.

 • kerimm85

  debiut w Ufc sie oddala lipa troszke … , nie wiem co on musi zrobic zeby Ufc go zgarnelo mogli by mu dac jakas dzika karte teraz na Londyn tym bardziej ze 30 juz na karku

 • Pako

  Ale Jan musi się czuć oszukany,ahhh te WSOF……..

 • IronMike

  Facepalm Przycieli z nim w chuja , bywa …