Wrześniowy występ Janka Błachowicza na WSOF 5 w USA odwołany [UPDATE]

15 Lipiec 2013
7
Wrześniowy występ Janka Błachowicza na WSOF 5 w USA odwołany [UPDATE]

Czerwcowy wywiad z Jankiem Błachowiczem (17-3) poddał w wątpliwość jego występ na World Series of Fighting 5 z Anthonym Rumble Johnsonem (15-4). Po wczorajszej wizycie na obozie Nastula Team w Zakopanem, coś drgnęło w sprawie.

Przeprowadzając w niedzielę wywiad z mistrzem półciężkiej KSW, zapytaliśmy o rozwój wydarzeń w kwestii wrześniowego występu i co prawda nie usłyszeliśmy jednoznacznie odpowiedzi, że walki nie będzie, ale zamiast tego padły słowa:

„Wkrótce na mojej stronie ukaże się oficjalne oświadczenie w tej sprawie.”

Wywnioskować można z tego, że przecież nie wypuszcza oświadczenia ten, kto chce potwierdzić występ a wręcz odwrotnie. Dalej, rozmawiając z Krzysztofem Jotko (13-0) wyszło na jaw, że on także miał mieć pojedynek na tej samej amerykańskiej gali:

Tak (na pytanie o odwołanie walki Błachowicza). Mieliśmy walczyć razem z Jankiem na tej samej gali, ale raczej nic z tego nie będzie.

Walki szkoda tym bardziej, że z tego co się dowiedzieliśmy, nawet sami włodarze KSW byli bardzo przychylnie nastawieni do występu Jana Błachowicza w Stanach Zjednoczonych, do tego stopnia, że przyszłe terminy występów w Polsce, ustawiono specjalnie pod niego.

UPDATE: Informację tę potwierdził wczoraj Łukasz Jurkowski, który jest odpowiedzialny w tym konkretnym przypadku za przygotowanie oficjalnego oświadczenia w sprawie niedoszłego występu Janka na WSOF 5, który na twitterze napisał:

Jan Błachowicz nie zawalczy na WSOF. Amerykanie zagrali z nim bardzo nie fair chcąc dłuższej umowy niż pierwotnie ustalili.

UPDATE 2: Na oficjalnym fan page’u Błachowicza, pojawiło się oświadczenie:

Chciałbym oficjalnie wyjaśnić powody, dla których moja walka podczas gali World Series of Fighting, planowana na wrzesień tego roku, niestety nie odbędzie się. Pierwotnie moim rywalem miał być uznany w świecie MMA Anthony Johnson mający za sobą występy w UFC. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Johnson na wspomnianej gali w Atlantic City, rzekomo miał zmierzyć się z Mike Kyle’em. Prawdopodobnie nawet do tego pojedynku dojdzie, gdyż zawirowania przy rywalu Johnsona według moich przemyśleń wynikały z chęci wywołania na mnie presji podpisania nowego kontraktu jeszcze przed moim debiutem w WSOF. Pierwotnie kontrakt dotyczył jednego pojedynku, który w przypadku wygranej nad Johnsonem, mocno przybliżył by mnie do realizacji mojego życiowego celu i marzenia, czyli kontraktu z UFC. Strona WSOF postawiła jednak warunek, że kontrakt musi zostać zmieniony na min. 4 pojedynki z wyłącznością. To oznaczało by przynajmniej trzy kolejne lata czekania na upragniony debiut w UFC. Z dniem pierwszego lipca rozpocząłem przygotowania do wrześniowej walki. Obecnie czuję się oszukany przez WSOF zarówno sportowo jak i finansowo. Planowana walka na KSW 24 została przesunięta w czasie z powodu walki w Stanach Zjednoczonych. Teraz zostałem bez możliwości sprawdzenia się w ringu czy klatce, z czego jestem bardzo niezadowolony. Przygotowania koncentruję teraz aby pomóc mojemu klubowemu koledze Danielowi Omielańczukowi w budowaniu formy przed jego debiutem w UFC.
Udowodnię organizacji WSOF, że popełnili błąd. Znam swoją wartość i pokażę dobrymi występami podczas gal KSW, że zasługuje na szansę sprawdzenia się w elicie tego sportu. MMA jest całym moim życie. Nie zrezygnuje z marzeń. Trzymajcie kciuki za moje walki podczas KSW i mam nadzieje, niebawem również w UFC.

Ze sportowym pozdrowieniem
Jan Błachowicz

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IronMikePakokerimm85kamerlingmetaraon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
IronMike
Gość
IronMike
Offline

Facepalm Przycieli z nim w chuja , bywa …

Pako
Gość
Pako
Offline

Ale Jan musi się czuć oszukany,ahhh te WSOF……..

kerimm85
Gość
kerimm85
Offline

debiut w Ufc sie oddala lipa troszke … , nie wiem co on musi zrobic zeby Ufc go zgarnelo mogli by mu dac jakas dzika karte teraz na Londyn tym bardziej ze 30 juz na karku

kamerling
Gość
kamerling
Offline

Pewnie kasa im się kończy, szczególnie na zawodników bez głośnych (w USA) nazwisk.

Pretekst do zerwania umowy może być dowolny, np … dłuższa umowa. Wiedzieli, że Janek ma kontrakt z KSW.

No, wcale bym się nie zdziwił.

Wielka szkoda niemniej.

IronMike
Gość
IronMike
Offline

Kurwa ,nieeee ! Facepalm

metaraon
Gość
metaraon
Offline

Pewnie kasa im się kończy, szczególnie na zawodników bez głośnych (w USA) nazwisk.

Pretekst do zerwania umowy może być dowolny, np … dłuższa umowa. Wiedzieli, że Janek ma kontrakt z KSW.

Pako
Gość
Pako
Offline

czułem że to nie wypali,te WSOF coś dziwne się zrobiło ostatnio,coś czuje że w tym roku może zakończyć działalność……