Alistair Overeem wciąż marzy o mistrzowskim pasie UFC

08 Sierpień 2013
Alistair Overeem wciąż marzy o mistrzowskim pasie UFC

Życie Alistaira Overeema (36-12-1NC) jak i jego kariera zawodnicza, nigdy nie były łatwe. Nieustanne wzloty i upadki, były jednak chronione przez konsekwentny upór w dążeniu do doskonałości. Przez pewien okres czasu wydawało się, że Holender zdołał uchwycić ten moment w swoim życiu, zdobywając najcenniejsze fighterskie trofea. Do kolekcji brakuje mu jednak jednego, najważniejszego w świecie MMA.

Debiut w UFC poszedł mu łatwiej niż przewidywano, jednak nabyta pewność siebie była powodem sromotnej porażki w drugim starciu z Antonio Silvą. Od tamtej chwili, po sieci krążyły kolejne fotki zapuszczonego Alistaira, który powoli gubił zdobytą, nadludzką formę. Po każdym deszczu wychodzi jednak słońce i doskonale zdaje sobie również z tego sprawę sam zawodnik:

Tak, to jest nowy początek. Walka z Travisem Brownem przybliży zwycięzcę o krok dalej w drodze do mistrzowskiego pasa, dlatego zdaję sobie sprawę, że ten pojedynek może pomóc mi wrócić na właściwy tor, jako że wciąż mam jeden cel w życiu a jest nim chęć zostania mistrzem wagi ciężkiej UFC.
Zdaję sobie sprawę, że jest więcej fighterów, którzy gonią za mianem pretendenta, ale przy całym charakterze tego sportu, wszystko może się zdarzyć. Moim głównym celem jest więc najbliższa walka a po wszystkim zobaczymy z kim i kiedy będę walczył po raz kolejny.

Głównym powodem ostatniej porażki z rąk Bigfoota, jest wytykana przez wielu fanów arogancja Holendra i przesadna pewność siebie. Tym razem „The Reem” nie zamierza spekulować i nauczony doświadczeniem pozwoli, aby zamiast niego, przemówiły jego pięści:

Travis to dobry zawodnik, który jest przekrojowy i dlatego będzie niebezpieczny w oktagonie. Nie zamierzam go nie doceniać. Chcę jedynie walczyć walczyć jak najszybciej i Travis wydawał się odpowiednim kandydatem. Pozostali, dobrze usytuowani w rankingach fighterzy, mieli już ustalone terminy występów, dlatego był to najbardziej logiczny wybór dla UFC, zwłaszcza że powiedziałem im, że nie chcę czekać.
Nie zamierzam jednak przewidywać wyniku walki i nie chcę czynić żadnego oświadczenia względem pozostałych zawodników w dywizji. Chcę go dokonać jedynie względem fanów, którzy kupili bilety i będą oglądali nasze starcie. To ich chcę zadowolić.

Na walkę Overeem vs. Browne fani muszą poczekać do przyszłego weekendu, czyli mocno reklamowanego UFC Fight Night 26 na kanale Fox Sports 1.

Komentarze