Bellator likwiduje dywizję kobiet

14 Sierpień 2013
1
Bellator likwiduje dywizję kobiet

Wszystkie dobre rzeczy kiedyś się kończą. Tak samo jest z dywizją kobiet, która dla Bellatora okazała się nierentowna a jak wielokrotnie podkreślał Bjorn Rebney, jego organizacja musi mierzyć siły na zamiary.

Organizacja właśnie zwolniła pozostałe Panie, które wciąż były na kontrakcie z BFC:

Jessica Eye, Jessica Aguilar i Felice Herrig reprezentują wszystko co najlepsze w kobiecym MMA. Zarówno Eye jak i Aguilar są na 1 pozycjach światowych rankingów w ich dywizji, wnosząc klasę oraz dystynkcję, wnosząc kobiecą grę na nowy poziom. Wielokrotnie powtarzałem, że fighterzy muszą walczyć i to walczyć często. Nasz główny wysiłek sprawia, że nie jesteśmy w pozycji, aby tym zasługującym na wszystko co najlepsze kobietom, zapewnić regularność walk na dużej platformie. W związku z tym, czułem ,że najlepszym rozwiązaniem będzie je zwolnić z kontraktu. Generalnie, życzę im jak najwięcej szczęścia w przyszłości i będę im kibicował za każdym razem kiedy będą walczyły.

Dywizja kobieca nigdy nie stanowiła mocnej i nierozerwalnej części z Bellatorem. Felice już zdążyła szybko podpisać nową umowę z Invicta FC i to samo być może zrobi Jessica Eye. Pani Aguilar ma natomiast spore szanse zapełnić szeregi dywizji koguciej w UFC. Ciekawe czy podobny los spotka inne organizacje, które uległy hurra optymizmowi po pojedynkach największych gwiazd damskiego MMA i stworzyły własne odpowiedniki?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

1
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dywizja kobiet bezpieczna w KSW, ale czy kobiety bezpieczne w KSW? Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] musiał mieć swój kres. Na początku zeszłego tygodnia, amerykański Bellator podjął decyzje o zwolnieniu pozostałych na kontrakcie kobiet. O wszystkim oczywiście decydują liczby: wskaźniki […]