[UPDATE] Dana White poparł pomysł pojedynku Vitora Belforta z Lyoto Machidą

14 Sierpień 2013
[UPDATE] Dana White poparł pomysł pojedynku Vitora Belforta z Lyoto Machidą

W ostatnim odcinku UFC Tonight padła ciekawa propozycja. Nie do końca zrozumiałe miejsce Vitora Belforta w drabince UFC, mogłoby zostać rozwiane, gdyby zestawić go z Lyoto Machidą.

Cały pomysł przypadł bardzo do gustu Danie White, który poparł pomysł a który przekazał widzom prowadzący Ariel Helwani na wizji programu. Jest jednak jeden warunek, pojedynek powinien odbyć się w wadze średniej. To jednak nie powinno stanowić problemu z dwóch powodów.

Po pierwsze, „Smok” od dawna próbuje oswoić fanów z ewentualną decyzją zejścia kategorię wagową niżej. Zwłaszcza teraz, gdy po dość kontrowersyjnej decyzji sędziów, przegrał u siebie z Philem Davisem. Po drugie, waga średnia ma nowego mistrza, gdzie nie rządzi już jego klubowy przyjaciel Anderson Silva. Jest to dodatkowy argument za tym, żeby nie obawiać się ewentualnego starcia ze Spiderem.

Na drodze oczywiście stoi kilka mniejszych przeszkód, jak różnica wagi na co dzień, czy kuracja TRT, którą traktuje się „Phenom” a który wciąż nie ma pozwolenia na jej stosowanie na terytorium Las Vegas. Ewentualne, rozwój wydarzeń prawdopodobnie nabierze tempa w ciągu najbliższych dni lub tygodni, bo w przypadku obu fighterów trwa zadziwiająca cisza.

UPDATE: Źródła globo.com podają info o planowanym terminie na listopadową galę w Goianie, w Brazylii.

Komentarze