Freddie Roach: „Rua bił jak dziewczyna”

autor:
13 Sierpień 2013
Freddie Roach: „Rua bił jak dziewczyna”

Roach

Jak już informowaliśmy, walczący ostatnimi czasy ze zmiennym szczęściem Mauricio „Shogun” Rua (21-7) przygotowując się do nadchodzącej walki z Chaelem Sonnenem (27-13-1), skorzystał z pomocy wybitnego trenera bokserskiego, Freddie Roacha. Brazylijczyk mimo, że uważany za solidnego uderzacza, w oczach szkoleniowca wielu pięściarskich mistrzów nie wyglądał już tak dobrze.

W audycji MMA Hour, Roach opowiedział o pierwszych dniach współpracy z byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC, które szybko pokazały bokserskie braki jakie posiada „Shogun”.

„To zabawne, ale gdy po raz pierwszy zaczęliśmy ze sobą pracować nie wyglądało to najlepiej, bo nie zachowywał równowagi, a nogi same uginały się po nim. Powiedziałem mu, że uderza jak dziewczyna. Ostatniego dnia przyszedł i zapytał mnie „Freddie, mogę Ci zadać pytanie? Czy teraz biję jak facet? Odpowiedziałem: „Tak, teraz tak.” On jest naprawdę wesołym facetem, ale i bardzo pracowitym. To był na prawdę dobry czas.”

Do walki Rua vs. Sonnen dojdzie już w najbliższą sobotę, na gali UFC Fight Night 26 w Bostonie. Poniżej, raz jeszcze materiał wideo z treningu Mauricio i Freddiego.

Komentarze

 • ArmbarKillah

  No, no, no 🙂 Dostał chłopak kopa. W sumie to Shogun nigdy nie był poukładany boksersko(rozkładanie rąk itp.), ale parę w łapie zawsze miał, więc dziwie się trochę wypowiedzi Roacha. W każdym bądź razie liczę, że ich współpraca zaowocuje i wkrótce po raz kolejny zobaczymy Sonnena na deskach 🙂

 • Pako

  własnie mi też się wydawało że akurat to uderzać potrafił 🙂 a tu proszę skill znowu pójdzie do przodu 🙂

 • nitro

  Nie uderza czysto boksersko, ale pare w łapach musi mieć! Taki uznany trener boksu, nie może powiedzieć , że zawodnik mma uderza super;)

 • Pako

  ciekaw jestem co by powiedział o JDS….

 • kerimm85

  beka z typa

 • metaraon

  MT inne nawyki buduje, to nie boks.