Freddie Roach: „Rua bił jak dziewczyna”

autor:
13 Sierpień 2013
Freddie Roach: „Rua bił jak dziewczyna”

Roach

Jak już informowaliśmy, walczący ostatnimi czasy ze zmiennym szczęściem Mauricio „Shogun” Rua (21-7) przygotowując się do nadchodzącej walki z Chaelem Sonnenem (27-13-1), skorzystał z pomocy wybitnego trenera bokserskiego, Freddie Roacha. Brazylijczyk mimo, że uważany za solidnego uderzacza, w oczach szkoleniowca wielu pięściarskich mistrzów nie wyglądał już tak dobrze.

W audycji MMA Hour, Roach opowiedział o pierwszych dniach współpracy z byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC, które szybko pokazały bokserskie braki jakie posiada „Shogun”.

„To zabawne, ale gdy po raz pierwszy zaczęliśmy ze sobą pracować nie wyglądało to najlepiej, bo nie zachowywał równowagi, a nogi same uginały się po nim. Powiedziałem mu, że uderza jak dziewczyna. Ostatniego dnia przyszedł i zapytał mnie „Freddie, mogę Ci zadać pytanie? Czy teraz biję jak facet? Odpowiedziałem: „Tak, teraz tak.” On jest naprawdę wesołym facetem, ale i bardzo pracowitym. To był na prawdę dobry czas.”

Do walki Rua vs. Sonnen dojdzie już w najbliższą sobotę, na gali UFC Fight Night 26 w Bostonie. Poniżej, raz jeszcze materiał wideo z treningu Mauricio i Freddiego.

Komentarze