Jose Aldo hospitalizowany z powodu kamieni nerkowych

08 Sierpień 2013
Jose Aldo hospitalizowany z powodu kamieni nerkowych

Ciężko nazwać ostatnie dni szczęściem w nieszczęściu w przypadku obecnego mistrza wagi piórkowej UFC. Po udanej obronie pasa przez Jose Aldo, ten najpierw został odwieziony do szpitala z powodu złamania stopy a teraz zawodnik wrócił do szpitalnych czterech ścian, z powodu kamieni nerkowych.

Brazylijczyk przebywa obecnie w jednym ze szpitali w Rio de Janeiro, gdzie jego zdrowiem zajmują się tamtejsi specjaliści. Okazuje się, że jest to przypadłość dobrze znana temu młodemu fighterowi. Za słowami dr. Marcio Tannure:

Dowiedziałem się o tym problemie od jego trenera. Jose miał już wcześniej kamienie w nerkach. Musi przesłać mi wcześniejsze wyniki badań, żebym mógł je przeegzaminować. Andre Pederneiras (trener) powiedział mi, że to nic poważnego i prawdopodobnie już wydalił z siebie kamienie.

Obecny stan zdrowia czempiona UFC tuż po walce z Chan Sung Jungiem, wymusza na nim pauzę od startów do przyszłego roku. Nie wydaje się żeby kamienica nerkowa miała w tym wypadku cokolwiek zmienić względem terminów w oktagonie.

Komentarze

  • Zaneczek4

    za malo piwa;

  • metaraon

    …A za  dużo innego paliwa. 😉

    Młodszy Kliczko też miał problem z kamieniami w nerkach, przeszedł operację.

    Żurawina pomaga bardzo, najlepsza profilaktyka układu moczowego.