„Włodarze MMA Attack zadecydowali, że będę walczył u nich dopiero w lutym.” – Michał Fijałka o walce wieczoru na Arenie Berserkerów 4

08 Sierpień 2013
„Włodarze MMA Attack zadecydowali, że będę walczył u nich dopiero w lutym.” – Michał Fijałka o walce wieczoru na Arenie Berserkerów 4

Organizacja Arena Berserkerów właśnie podała do publicznej wiadomości, że na czwartej gali reaktywowanej Areny, zobaczymy Michała Fijałkę (8-3-1). To dobra wiadomość dla fanów „Sztangi”, ale dziwi dlaczego z usług Michała nie skorzystała MMA Attack, przy okazji czwartej gali w Ergo Arenie. O powodach takiego stanu rzeczy oraz o walce wieczoru na AB, opowiedział nam sam zawodnik.

Organizacja Berserkers Arena właśnie potwierdziła oficjalnie, że wystąpisz na ich kolejnej gali…
Tak, dokładnie.

To chyba automatycznie wyklucza cię z udziału na czwartej gali MMA Attack?
Już wcześniej dowiedziałem się o tym, że nie będę walczył na MMA Attack 4. Dokładnie to tydzień temu i dlatego wziąłem tą walkę na Arenie Berserkerów. Włodarze MMAA zadecydowali, że będę walczył na gali kolejnej w lutym, która odbędzie się chyba w Katowicach. Publika Ergo Areny byłaby z mojego występu na pewno zadowolona.

Czy Arena Berserkerów przedstawiła ci już Twojego oponenta?
Jeszcze nic nie wiem, nie znam żadnych szczegółów w tym temacie. Dopiero przedwczoraj dowiedziałem się o tym pojedynku.

Wypadła MMAA 4, ale jest Arena Berserkerów 4. Będziemy widywali Cię częściej na zawodowym ringu/oktagonie?
Dla mnie dwie, maksymalnie trzy walki w roku to jest normalne. Myślę, że częściej nie dam rady walczyć na pewno bo ja do każdej walki szykuję się na 100% a to jest około dwóch/trzech miesięcy przygotowań, później trzeba około miesiąca odpocząć. Do tego są drobne kontuzje, jakieś obicia, itd. Także dwie lub trzy walki w ciągu roku, to jest już dla mnie maksimum.

Odnośnie urazów, to kilka ich było po walce z Karolem. Już wszystko dobrze?
Tak, jestem zdrowy po tym jak pozrywałem obie torebki stawowe na jednej i drugiej kostce w nogach. Już się wylizałem i wszystko jest OK, dlatego trenuję na wysokich obrotach i przygotowuję się do kolejnej walki.

Jak wykorzystałeś wakacje i okres pomiędzy walkami?
W lipcu trenowałem luźniej, bo raz dziennie a od sierpnia już jadę rano i wieczorem, zacząłem po prostu okres przygotowawczy. W międzyczasie odpoczywałem, grałem w squasha, jeździłem na rowerze i uprawiałem czynnie różne inne sporty.

Komentarze