„Myślę, że walka z Paulem Daley’em byłaby dla mnie zbyt wcześnie.” – wywiad z Mateuszem Zawadzkim

10 Sierpień 2013
2
„Myślę, że walka z Paulem Daley’em byłaby dla mnie zbyt wcześnie.” – wywiad z Mateuszem Zawadzkim

O Mateuszu Zawadzkim przez moment znowu mogło zrobić się głośno, ale splot wydarzeń sprawił, że szansa walki z popularnym Paulem Daley’em, przeszła niemal bez echa. Postanowiliśmy skorzystać z wakacyjnego luzu i podnieść o kilka stopni i tak wysoką w ostatnich dniach temperaturę. Przy okazji zapytaliśmy go o pomysł na KSW Extra w jego rodzinnym mieście i szanse na kolejny pokaz umiejętności.

Chciałbym z Tobą porozmawiać przede wszystkim o wydarzeniach sprzed kilku dni, kiedy padła oferta walki z Semtexem. Czy nie jesteś zły, że ostatecznie taki pojedynek przemknął ci koło nosa?
Przyznam, że za bardzo nie wnikałem w szczegóły tego pojedynku, który mi zaproponowano. Odpisałem na ta wiadomość z ciekawości, żeby wiedzieć jakie oferują warunki. Interesowało mnie więc przede wszystkim jaka byłaby gaża za tą walkę. Nie wiem jednak, czy tak naprawdę podjąłbym rękawicę, bo to chyba nie jest odpowiedni moment na taki pojedynek.

Dlaczego nie był to odpowiedni moment?
Myślę, że jest jeszcze za wcześnie. Paul bił się w UFC, to po prostu klasowy zawodnik. Po ostatniej porażce wolałbym się najpierw odbudować. Nie mam tu na myśli, że chciałbym walczyć z jakimś „kelnerem”, ale też bez przesady. Na takie duże walki jeszcze przyjdzie czas.

Mieszkasz w Ełku, na pewno więc słyszałeś o pomyśle na kolejne KSW Extra z oktagonem w roli głównej.
Z tego co się orientuję, gala KSW Extra prawdopodobnie w tym roku się nie odbędzie w Ełku, ponieważ pieniądze, które miały być na ten cel przeznaczone, miasto nie będzie w stanie teraz wyłożyć. Na 99% odbędzie się jednak w roku 2014.

Co wobec tego z twoimi kolejnymi występami w KSW?
Jeszcze nie wiadomo. W tym roku raczej może być ciężko, chyba że byłaby sytuacja jak z galą KSW Extra. Mam nadzieję na 2014 rok, bądź jakiś występ za granicą na innych galach.

Czy ktokolwiek rozmawiał z Tobą po odnowionej kontuzji Irokeza, kiedy poszukiwano dla Winnera oponenta?
Nie, żadnego telefonu nie miałem ani ja, ani mój manager. Fajna okazja dla Gamrota i myślę, że Mateusz spokojnie sobie poradzi w tej walce. Andre Winner nie jest jakimś rewelacyjnym grapplerem, ani rewelacyjnym strikerem. Uważam więc, że Mateusz powinien wypunktować go w tej walce.

A co przyniosły dla Ciebie ostatnie tygodnie?
Obecnie jestem trochę zajęty przeprowadzką, więc mam trochę na głowie, dlatego trochę odciąłem się od tematu walk. W poniedziałek jadę na obóz z chłopakami, na tydzień czasu, żeby trochę wkręcić się w klimat. W wakacje tak naprawdę nic nie robiłem, chciałem się wyluzować, psychicznie jak i fizycznie zregenerować, żeby złapać głód.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gruby
Gość
Gruby

Niby w jakiej kategorii miałby walczyć Mateusz z Daley’em? Rozumiem że w 77 bo na pewno Paul by nie zbijał wagi do 70…Na tą chwilę to wogóle 2 różne światy tak więc dobrze że Mateusz zrezygnował…

Pako
Gość
Pako

aaa to ja myślałem że to tylko KSW wykłada pięniądze na eventy a tu jednak miasto też musi zrobić swoje…….